Aktualności25 sierpnia 2017

Pełna wypłata za mienie uszkodzone przez wichury

Premier Beata Szydło zadeklarowała, że do końca sierpnia mają zostać oszacowane szkody w gospodarstwach, które ucierpiały w wyniku nawałnic. We wrześniu mają zostać wypłacone pierwsze środki na odbudowę i remonty. Rzecznik Finansowy wyjaśnia natomiast, jak ubiegać się o pełną wypłatę odszkodowania z posiadanego ubezpieczenia domu lub mieszkania.

Podczas wystąpienia w Gostyniu w woj. wielkopolskim premier Beata Szydło zadeklarowała, że do końca miesiąca w każdym gospodarstwie, które ucierpiało w wyniku nawałnic, zostaną oszacowane szkody. We wrześniu natomiast do poszkodowanych mają trafić pierwsze środki na odbudowę i remonty. Szefowa rządu wspomniała także o planowanych zmianach w przepisach i ustawach, które uproszczą procedury i pomogą się przygotować na ewentualność zdarzeń podobnych do minionych nawałnic.

Głos w sprawie wypłat świadczeń dla poszkodowanych w nawałnicach zabrali również przedstawiciele biura Rzecznika Finansowego. Eksperci przypominają, że zasiłki z funduszu ubezpieczeń społecznych, budżetu państwa czy też po prostu spontanicznych społecznych zbiórek nie powinny mieć wpływu na wypłatę odszkodowania w ramach posiadanej polisy. Istotą ubezpieczenia domu i mieszkania jest zapewnienie przez ubezpieczyciela ochrony do poziomu wyznaczonego sumą ubezpieczenia. Dlatego bez znaczenia jest, czy i jakiej wysokości środki otrzymał poszkodowany z innych źródeł.

Eksperci RF przypominają także klientom ubezpieczycieli, że w procesie ubiegania się o odszkodowanie ważna jest dokumentacja szkód. Prócz sporządzenia listy strat należy zrobić zdjęcia. Im dokładniej będą one pokazywały zniszczenia, tym łatwiej będzie ubezpieczycielowi oszacować rozmiar szkód i wysokość należnego odszkodowania.

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 23 lutego 2015

Generali zmienia ubezpieczenia

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy