Wyprawy Superpolisy: Praga z Gothaerem

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 28.06.2018, w kategorii:

W doborowym gronie agentów, którzy wyróżnili się w sprzedaży produktów Gothaera, udaliśmy się do złotego miasta stu wież – czeskiej Pragi.

Obfitujące w atrakcje zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru Traktem Królewskim. A było co podziwiać – Plac Republiki z Wieżą Prochową i perłą secesji – Domem Miejskim – robią wielkie wrażenie. Nie mniejsze zresztą wywołały kolejne zabytki na naszej drodze: Uniwersytet Karola, Rynek Staromiejski z Ratuszem i Zegarem Orloj. Dzień zakończył spacer po XIV-wiecznym Moście Karola oraz wieczorny rejs statkiem po Wełtawie – wspaniałe doznanie!

Na początek kolejnego dnia wyprawy udaliśmy się do przeuroczej dzielnicy o nazwie Malá Strana, pełnej pięknych barokowych pałaców, malowniczych kamieniczek, wąskich uliczek i zabytkowych kościołów. Zobaczyliśmy tu też najwęższą w Pradze oraz jedną z najwęższych na świecie uliczek z sygnalizacją świetlną i ścianę Johna Lennona. Smacznym zwieńczeniem dnia była biesiada w jednej z restauracji, gdzie nie mogło zabraknąć tradycyjnego jedzenia, muzyki i świetnego czeskiego piwa.

Trzeciego dnia wycieczki udaliśmy się do Kutnej Hory gdzie zwiedziliśmy średniowieczną kopalnię srebra i Kościół św. Barbary. Pełni wrażeń i bogatsi o setki zdjęć udaliśmy się w drogę powrotną. Dzięki wspólnym śpiewom i miłej atmosferze minęła ona naprawdę szybko!

JN

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

KNF podsumował 2014 rok

KNF podsumował 2014 rok

Liczby mówią, że wpływy z OC rosną

Liczby mówią, że wpływy z OC rosną

Order Finansowy dla Generali

Order Finansowy dla Generali