Wyprawy Superpolisy: Praga z Gothaerem

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 28.06.2018, w kategorii:

W doborowym gronie agentów, którzy wyróżnili się w sprzedaży produktów Gothaera, udaliśmy się do złotego miasta stu wież – czeskiej Pragi.

Obfitujące w atrakcje zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru Traktem Królewskim. A było co podziwiać – Plac Republiki z Wieżą Prochową i perłą secesji – Domem Miejskim – robią wielkie wrażenie. Nie mniejsze zresztą wywołały kolejne zabytki na naszej drodze: Uniwersytet Karola, Rynek Staromiejski z Ratuszem i Zegarem Orloj. Dzień zakończył spacer po XIV-wiecznym Moście Karola oraz wieczorny rejs statkiem po Wełtawie – wspaniałe doznanie!

Na początek kolejnego dnia wyprawy udaliśmy się do przeuroczej dzielnicy o nazwie Malá Strana, pełnej pięknych barokowych pałaców, malowniczych kamieniczek, wąskich uliczek i zabytkowych kościołów. Zobaczyliśmy tu też najwęższą w Pradze oraz jedną z najwęższych na świecie uliczek z sygnalizacją świetlną i ścianę Johna Lennona. Smacznym zwieńczeniem dnia była biesiada w jednej z restauracji, gdzie nie mogło zabraknąć tradycyjnego jedzenia, muzyki i świetnego czeskiego piwa.

Trzeciego dnia wycieczki udaliśmy się do Kutnej Hory gdzie zwiedziliśmy średniowieczną kopalnię srebra i Kościół św. Barbary. Pełni wrażeń i bogatsi o setki zdjęć udaliśmy się w drogę powrotną. Dzięki wspólnym śpiewom i miłej atmosferze minęła ona naprawdę szybko!

JN

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Wyższe kary za brak OC od 2016 roku

Wyższe kary za brak OC od 2016 roku

Już ponad 170 tys. kierowców sprawdziło punkty karne

Już ponad 170 tys. kierowców sprawdziło punkty karne

Nowe pomysły UE na ubezpieczenie OC

Nowe pomysły UE na ubezpieczenie OC