Aktualności22 lipca 2015

Zniszczenia po weekendowej nawałnicy oszacowane przez ubezpieczycieli

W ubiegły weekend przez Polskę przetoczył się burzowy front, któremu towarzyszył grad i ulewny deszcz. Liczba zgłoszeń po weekendowej nawałnicy została już wstępnie oszacowana przez ubezpieczycieli.

Silny i porywisty wiatr zrywał dachy z domów, a nawałnica wyrządziła wiele szkód. Straż pożarna wzywana była blisko 6 tys. razy. Według szacunków Polskiej Izby Ubezpieczeń w wyniku odnotowanych ostatnio gwałtownych zjawisk atmosferycznych do ubezpieczycieli napłynęło ok. 12 tys. zgłoszeń szkód. Jednak należy się spodziewać, że w ciągu najbliższych kilku dni liczba ta jeszcze wzrośnie. Dlatego na chwilę obecną nie jest jeszcze możliwe podanie dokładnych informacji o skali wyrządzonych przez burzę szkód oraz skali odszkodowań, na które liczyć mogą poszkodowani posiadający ubezpieczenie mienia. Całościowe podsumowanie kosztów usuwania skutków nawałnic znane będzie dopiero za kilka tygodni.

Najczęściej rejestrowane przez ubezpieczycieli szkody polegają na uszkodzeniu budynków spowodowanych silnym wiatrem, zalania mienia przez deszcz, uszkodzenia aut oraz zniszczenia upraw rolnych. PIU przypomina, że w każdym przypadku ubezpieczeni powinni podjąć działania zapobiegające powiększeniu się strat. Wszystkie poniesione w ten sposób koszty wliczane są do wysokości odszkodowania, z zastrzeżeniem postanowień dotyczących sumy ubezpieczenia i granicy odpowiedzialności zakładu. Izba zaznacza również, że posiadający ubezpieczenie domu powinni pamiętać o udokumentowaniu szkód na zdjęciach. Przed dokonaniem koniecznych napraw warto skontaktować się z ubezpieczycielem w celu uzgodnienia szczegółów postępowania oraz ustalenia, czy w danym przypadku konieczne będą oględziny przedstawiciela towarzystwa.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę