Aktualności5 listopada 2019

Allianz ograniczy emisję CO2

Allianz dołączył do grona inicjatorów sojuszu „Net-Zero Asset Owner Alliance”.  Wspierany przez ONZ sojusz ma na celu doprowadzenie do neutralności emisji CO2 do 2050 roku. Zawarły go największe światowe fundusze emerytalne i ubezpieczyciele odpowiedzialni za kierowanie inwestycjami o wartości ponad 2,4 bln USD.

Sojusz został zainicjowany przez Allianz, Caisse des Dépôts, La Caisse de dépôt et placement du Québec (CDPQ), Folksam Group, Pension Danmark i Swiss Re na początku 2019 roku. W ciągu kilku miesięcy od momentu powstania dołączyły do niego: Alecta, AMF, CalPERS, Nordea Life and Pension, Storebrand i Zurich.

Członkowie „Net-Zero Asset Owner Alliance” zaczną współpracować z firmami, w które inwestują, aby zapewnić dekarbonizację swoich modeli biznesowych. Organizacje będą również publicznie prezentować postępy prac, ustalać i informować o celach pośrednich.

– Łagodzenie zmian klimatycznych jest wyzwaniem naszego życia. Polityka, biznes i społeczeństwa na całym świecie muszą działać razem, aby szybko zmniejszyć emisje klimatyczne. My, jako właściciele aktywów, wywiążemy się z naszej odpowiedzialności i w dialogu z firmami, w które inwestujemy, kierujemy się niskoemisyjnymi praktykami biznesowymi. Już rozpoczęliśmy nasze działania i do 2050 roku nasze portfele będą neutralne dla klimatu – powiedział Oliver Bäte, CEO Allianz.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę