Aktualności29 grudnia 2016

Bezpieczniejsze święta na polskich drogach

Podczas Świąt Bożego Narodzenia doszło do 167 wypadków drogowych, w których zginęło 18 osób, natomiast 210 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 545 nietrzeźwych kierowców.  Jak pokazują dane, bilans tegorocznego świątecznego weekendu jest lepszy niż w roku ubiegłym.

Statystyki prowadzone przez policję wskazują, że podstawową przyczyną wypadków była zbyt wysoka prędkość jazdy i brawura kierowców. Przyczyną wielu kolizji drogowych były także niesprzyjające warunki pogodowe. 

Niesprzyjające warunki drogowe pogarszają zarówno widoczność na drodze, jak i samopoczucie kierowców. Wystarczy chwila nieuwagi i każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy, może zdarzyć się stłuczka. W obliczu takich sytuacjach pomocne okazuje się być ubezpieczenie assistance zapewniające pomoc drogową w razie kolizji, ale także awarii lub innych nieprzewidzianych problemów.

Warto zawczasu dowiedzieć się jakie usługi zawiera nasza polisa, a w przypadku, gdy jeszcze jej nie posiadamy – zaczerpnąć rad agenta ubezpieczeniowego, który pomoże dobrać odpowiedni do potrzeb zakres. Bo choć mroźna zima jeszcze nie nadeszła, to silny deszcz i wiatr mogą przyczynić się do kolizji drogowej.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 marca 2016

Kolejne wytyczne KNF-u

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy