Aktualności29 grudnia 2016

Bezpieczniejsze święta na polskich drogach

Podczas Świąt Bożego Narodzenia doszło do 167 wypadków drogowych, w których zginęło 18 osób, natomiast 210 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 545 nietrzeźwych kierowców.  Jak pokazują dane, bilans tegorocznego świątecznego weekendu jest lepszy niż w roku ubiegłym.

Statystyki prowadzone przez policję wskazują, że podstawową przyczyną wypadków była zbyt wysoka prędkość jazdy i brawura kierowców. Przyczyną wielu kolizji drogowych były także niesprzyjające warunki pogodowe. 

Niesprzyjające warunki drogowe pogarszają zarówno widoczność na drodze, jak i samopoczucie kierowców. Wystarczy chwila nieuwagi i każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy, może zdarzyć się stłuczka. W obliczu takich sytuacjach pomocne okazuje się być ubezpieczenie assistance zapewniające pomoc drogową w razie kolizji, ale także awarii lub innych nieprzewidzianych problemów.

Warto zawczasu dowiedzieć się jakie usługi zawiera nasza polisa, a w przypadku, gdy jeszcze jej nie posiadamy – zaczerpnąć rad agenta ubezpieczeniowego, który pomoże dobrać odpowiedni do potrzeb zakres. Bo choć mroźna zima jeszcze nie nadeszła, to silny deszcz i wiatr mogą przyczynić się do kolizji drogowej.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 27 września 2018

Opóźniony rejestr agentów?

Czytaj dalej
Aktualności 26 czerwca 2017

Media o nas – czerwiec 2017

Czytaj dalej
Aktualności 30 czerwca 2015

czerwiec 2015

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę