Bezpieczniejsze święta na polskich drogach

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 29.12.2016, w kategorii:

Podczas Świąt Bożego Narodzenia doszło do 167 wypadków drogowych, w których zginęło 18 osób, natomiast 210 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 545 nietrzeźwych kierowców.  Jak pokazują dane, bilans tegorocznego świątecznego weekendu jest lepszy niż w roku ubiegłym.

Statystyki prowadzone przez policję wskazują, że podstawową przyczyną wypadków była zbyt wysoka prędkość jazdy i brawura kierowców. Przyczyną wielu kolizji drogowych były także niesprzyjające warunki pogodowe. 

Niesprzyjające warunki drogowe pogarszają zarówno widoczność na drodze, jak i samopoczucie kierowców. Wystarczy chwila nieuwagi i każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy, może zdarzyć się stłuczka. W obliczu takich sytuacjach pomocne okazuje się być ubezpieczenie assistance zapewniające pomoc drogową w razie kolizji, ale także awarii lub innych nieprzewidzianych problemów.

Warto zawczasu dowiedzieć się jakie usługi zawiera nasza polisa, a w przypadku, gdy jeszcze jej nie posiadamy – zaczerpnąć rad agenta ubezpieczeniowego, który pomoże dobrać odpowiedni do potrzeb zakres. Bo choć mroźna zima jeszcze nie nadeszła, to silny deszcz i wiatr mogą przyczynić się do kolizji drogowej.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Segment ubezpieczeń zdrowotnych wciąż rośnie

Segment ubezpieczeń zdrowotnych wciąż rośnie

Generali zmienia ubezpieczenia

Generali zmienia ubezpieczenia

Od czego zależy cena ubezpieczenia mieszkania?

Od czego zależy cena ubezpieczenia mieszkania?