Bezpieczniejsze święta na polskich drogach

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 29.12.2016, w kategorii:

Podczas Świąt Bożego Narodzenia doszło do 167 wypadków drogowych, w których zginęło 18 osób, natomiast 210 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 545 nietrzeźwych kierowców.  Jak pokazują dane, bilans tegorocznego świątecznego weekendu jest lepszy niż w roku ubiegłym.

Statystyki prowadzone przez policję wskazują, że podstawową przyczyną wypadków była zbyt wysoka prędkość jazdy i brawura kierowców. Przyczyną wielu kolizji drogowych były także niesprzyjające warunki pogodowe. 

Niesprzyjające warunki drogowe pogarszają zarówno widoczność na drodze, jak i samopoczucie kierowców. Wystarczy chwila nieuwagi i każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy, może zdarzyć się stłuczka. W obliczu takich sytuacjach pomocne okazuje się być ubezpieczenie assistance zapewniające pomoc drogową w razie kolizji, ale także awarii lub innych nieprzewidzianych problemów.

Warto zawczasu dowiedzieć się jakie usługi zawiera nasza polisa, a w przypadku, gdy jeszcze jej nie posiadamy – zaczerpnąć rad agenta ubezpieczeniowego, który pomoże dobrać odpowiedni do potrzeb zakres. Bo choć mroźna zima jeszcze nie nadeszła, to silny deszcz i wiatr mogą przyczynić się do kolizji drogowej.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Pośrednicy apelują o zaangażowanie premier Kopacz

Pośrednicy apelują o zaangażowanie premier Kopacz

Wzrasta popularność prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Wzrasta popularność prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Compensa TU: Odszkodowanie dla Tatarskiej Jurty

Compensa TU: Odszkodowanie dla Tatarskiej Jurty