Aktualności30 sierpnia 2016

Ubezpieczenie szkolne – jak ocenić jego wartość?

Już za dwa dni dzieci wrócą do szkolnych ławek. W pierwszych dniach edukacji rodzicom przyjdzie zadecydować o ich ubezpieczeniu. Przyjęło się, że tą kwestią zajmują się placówki oświatowe. Warto jednak wiedzieć, że polisy grupowe często gwarantują bardzo wąską ochronę, która w wielu przypadkach może okazać się niewystarczająca.

Eksperci Avivy podpowiadają, na co zwrócić uwagę podczas oceny oferty szkolnego ubezpieczenia NNW. W pierwszej kolejności warto sprawdzić wysokość sumy ubezpieczenia – im będzie ona wyższa, tym lepiej dla nas. Standardowo suma ubezpieczenia oferowanego w szkołach wynosi ok. 10-12 tys. zł. Co oznacza, że w przypadku najczęstszych urazów (np. skręcenia czy złamania) odszkodowanie będzie niewielkie i może nie wystarczyć na pokrycie kosztów związanych z leczeniem. W następnej kolejności oceniając przydatność polisy, należy sprawdzić również zakres ubezpieczenia – czy obowiązuje ono przez cały rok i dotyczy także zdarzeń, do których doszło w domu, na podwórku lub w czasie zajęć pozalekcyjnych. To szczególnie ważne w przypadku dzieci uczestniczących w aktywnych zajęciach pozalekcyjnych. Bowiem szkolne polisy bardzo często nie obejmują wypadków, które miały miejsce np. podczas treningów karate czy na turnieju piłki nożnej.

Warto także przypomnieć, że korzystanie z szkolnej oferty ubezpieczenia nie jest obowiązkowe, a niekiedy samodzielny zakup polisy NNW będzie lepszym rozwiązaniem.

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę