Ubezpieczenie szkolne – jak ocenić jego wartość?

Standardowo suma ubezpieczenia oferowanego w szkołach wynosi ok. 10-12 tys. zł

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 30.08.2016, w kategorii:

Już za dwa dni dzieci wrócą do szkolnych ławek. W pierwszych dniach edukacji rodzicom przyjdzie zadecydować o ich ubezpieczeniu. Przyjęło się, że tą kwestią zajmują się placówki oświatowe. Warto jednak wiedzieć, że polisy grupowe często gwarantują bardzo wąską ochronę, która w wielu przypadkach może okazać się niewystarczająca.

Eksperci Avivy podpowiadają, na co zwrócić uwagę podczas oceny oferty szkolnego ubezpieczenia NNW. W pierwszej kolejności warto sprawdzić wysokość sumy ubezpieczenia – im będzie ona wyższa, tym lepiej dla nas. Standardowo suma ubezpieczenia oferowanego w szkołach wynosi ok. 10-12 tys. zł. Co oznacza, że w przypadku najczęstszych urazów (np. skręcenia czy złamania) odszkodowanie będzie niewielkie i może nie wystarczyć na pokrycie kosztów związanych z leczeniem. W następnej kolejności oceniając przydatność polisy, należy sprawdzić również zakres ubezpieczenia – czy obowiązuje ono przez cały rok i dotyczy także zdarzeń, do których doszło w domu, na podwórku lub w czasie zajęć pozalekcyjnych. To szczególnie ważne w przypadku dzieci uczestniczących w aktywnych zajęciach pozalekcyjnych. Bowiem szkolne polisy bardzo często nie obejmują wypadków, które miały miejsce np. podczas treningów karate czy na turnieju piłki nożnej.

Warto także przypomnieć, że korzystanie z szkolnej oferty ubezpieczenia nie jest obowiązkowe, a niekiedy samodzielny zakup polisy NNW będzie lepszym rozwiązaniem.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Niższe ceny ubezpieczeń OC? Musimy ich poszukać.

Niższe ceny ubezpieczeń OC? Musimy ich poszukać.

Czy już wkrótce stylu jazdy będzie miał wpływ na cenę OC?

Czy już wkrótce stylu jazdy będzie miał wpływ na cenę OC?

Polacy bez OC straszą na europejskich drogach

Polacy bez OC straszą na europejskich drogach