Ubezpieczenie szkolne – jak ocenić jego wartość?

Standardowo suma ubezpieczenia oferowanego w szkołach wynosi ok. 10-12 tys. zł

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 30.08.2016, w kategorii:

Już za dwa dni dzieci wrócą do szkolnych ławek. W pierwszych dniach edukacji rodzicom przyjdzie zadecydować o ich ubezpieczeniu. Przyjęło się, że tą kwestią zajmują się placówki oświatowe. Warto jednak wiedzieć, że polisy grupowe często gwarantują bardzo wąską ochronę, która w wielu przypadkach może okazać się niewystarczająca.

Eksperci Avivy podpowiadają, na co zwrócić uwagę podczas oceny oferty szkolnego ubezpieczenia NNW. W pierwszej kolejności warto sprawdzić wysokość sumy ubezpieczenia – im będzie ona wyższa, tym lepiej dla nas. Standardowo suma ubezpieczenia oferowanego w szkołach wynosi ok. 10-12 tys. zł. Co oznacza, że w przypadku najczęstszych urazów (np. skręcenia czy złamania) odszkodowanie będzie niewielkie i może nie wystarczyć na pokrycie kosztów związanych z leczeniem. W następnej kolejności oceniając przydatność polisy, należy sprawdzić również zakres ubezpieczenia – czy obowiązuje ono przez cały rok i dotyczy także zdarzeń, do których doszło w domu, na podwórku lub w czasie zajęć pozalekcyjnych. To szczególnie ważne w przypadku dzieci uczestniczących w aktywnych zajęciach pozalekcyjnych. Bowiem szkolne polisy bardzo często nie obejmują wypadków, które miały miejsce np. podczas treningów karate czy na turnieju piłki nożnej.

Warto także przypomnieć, że korzystanie z szkolnej oferty ubezpieczenia nie jest obowiązkowe, a niekiedy samodzielny zakup polisy NNW będzie lepszym rozwiązaniem.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Gdy wybierasz się autem na wakacje za granicę” – Gazeta Współczesna

„Gdy wybierasz się autem na wakacje za granicę” – Gazeta Współczesna

Media o nas – maj 2018

Media o nas – maj 2018

„Jeźdżą bez ubezpieczenia OC, a potem płacą karę” – Dziennik Łódzki

„Jeźdżą bez ubezpieczenia OC, a potem płacą karę” – Dziennik Łódzki