Aktualności9 sierpnia 2016

Ile kosztuje ubezpieczenie graniczne?

Podróżowanie po drogach Europy stało się równie łatwe, jak po własnym kraju. Przez to możemy zapomnieć, że w niektórych państwach polskie ubezpieczenie OC nie jest wystarczające. Ile przyjdzie zapłacić kierowcy, który zapomni wyposażyć się w Zieloną Kartę?

Wczoraj przypominaliśmy, jak ważne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia podczas zagranicznych wyjazdów własnym autem. Tym razem zwracamy uwagę na kraje, które nie są Sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego, a poruszanie się po ich terytorium wiąże się z koniecznością posiadania Zielonej Karty lub zakupu ubezpieczenia granicznego.

shutterstock_232169929Dzięki strefie Schzengen po Europie podróżuje się bardzo łatwo, co sprawia że kierowcy zdecydowanej większości państw nie muszą myśleć o wykupywaniu dodatkowego ubezpieczenia. Wyjątkiem są takie kraje jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Czarnogóra, Tunezja, Turcja, Ukraina. W ich terytorium, polskie OC nie jest honorowane i konieczne jest posiadanie Zielonej Karty. Jeśli przed wyjazdem kierowca zapomni o jej wyrobieniu, będzie musiał wykupić ubezpieczenie graniczne.

Ile kosztuje ubezpieczenie graniczne?

O tym, ile kosztuje ubezpieczenie graniczne każde państwo decyduje samodzielnie, dlatego ceny tych polis są bardzo zróżnicowane. Poniżej prezentujemy zestawienie dokładnych cen ubezpieczenia graficznego na podstawie danych PBUK:

– Albania: 49 Euro na 15 dni, 65 Euro na 30 dni,

– Białoruś: 17 Euro na 15 dni, 25 Euro na 30 dni, 

– Bośnia i Harcegowina: 40 Euro na 15 dni, 75 Euro na 30 dni, 

– Czarnogóra: 15 Euro na 15 dni, 28 Euro na 30 dni, 

– Kosowo: 30 Euro na 15 dni, 41 Euro na 30 dni, 

– Maroko: 57 Euro na 15 dni, 88 Euro na 30 dni, 

– Mołdawia: 4,5 Euro na 15 dni, 7 Euro na 30 dni, 

– Macedonia: 40 Euro na 15 dni, 50 Euro na 30 dni,

– Rosja: 43 Euro na 15 dni, 65 Euro na 30 dni, 

– Turcja: 42 Euro na 15 dni, 44 Euro na 30 dni, 

– Ukraina: 9,2 Euro na 15 dni, 12 Euro na 30 dni. 

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy