Blog Ubezpieczeniowy5 stycznia 2015

Cena ubezpieczenia mieszkania

Dla bardzo wielu osób w przypadku ubezpieczenia mieszkania cena gra główną rolę i często jest powodem dla którego ktoś rezygnuje z tej formy ochrony swojego mienia. Oczywiście nie jest to zbyt mądrym posunięciem, ale bywa zrozumiałe.

Jaka jest cena ubezpieczenia mieszkania? Odpowiedź na to nie jest prosta. Zależy od wielu czynników, między innymi lokalizacji, wartości, sumy ubezpieczenia czy bezszkodowości. Z mieszkaniem jest podobnie jak z samochodem – jeśli przez kilka lat z rzędu nic złego się nie przytrafia, to ubezpieczyciel może obniżyć składkę. Jednakże, gdyby coś się stało, to składka wzrasta.

Obecnie na rynku dostępne są oferty ubezpieczeń, których ceny zaczynają się już od 100 złotych. Znajdziemy takie w  Link4 czy Avivie.  W przypadku ubezpieczenia w Link4 za kwotę 99 złotych rocznie możemy otrzymać ochronę na 150 000 złotych, w tym jest także ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem na 20 000 dla elementów stałych i 10 000 dla mienia ruchomego. W pakiecie jest także ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych, a także ubezpieczenie od powodzi ( z OC w opcji do 15 000 złotych) oraz pakiet Dom Assistance, czyli pomoc fachowców. Można wybrać oczywiście inny, rozszerzony pakiet, którego cena wynosi już jednak  240 złotych. Cena ubezpieczenia mieszkania zależy więc od wybranego wariantu.

W Avivie takie samo mieszkanie ubezpieczymy już za 141 złotych rocznie, ale w ofercie jest wyższa suma ubezpieczeniowa, bo aż 199 000 złotych w przypadku pożaru i innych zdarzeń losowych. Do tego dostajemy pakiet assistance. Inne opcje ubezpieczenia można wybrać na stronie, ale są dodatkowo płatne.  Do tego mamy tu do czynienia z wkładem własnym w przypadku szkody. Wynosi on 100 złotych i jest to koszt, jaki właściciel ponosi na rzecz ubezpieczyciela w wypadku wystąpienia pewnych rodzajów szkód (nie dotyczy pożaru, uderzenia pioruna i kilku innych). Można z niego zrezygnować, ale wtedy składka będzie wyższa.

            Na rynku jest bardzo wiele ofert, tu przedstawiłam dwie reklamowane jako najtańsze. Zawsze jednak warto dobrze zastanowić się, czego oczekujemy od ubezpieczyciela i na tej podstawie dokonać wyboru.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 31 lipca 2018

Czym się różnią Allriski?

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 27 listopada 2015

Jak uzyskać odszkodowanie od sprawcy wypadku?

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 3 lutego 2020

Polska w ogniu

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 18 stycznia 2017

Kosztowny wjazd w Nowy Rok

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę