Aktualności3 listopada 2015

Compensa i Benefia pod jednym szyldem

Fuzja Compensy i Benefii doszła do skutku. Z początkiem tygodnia majątkowe towarzystwa ubezpieczeniowe oficjalnie stworzyły jeden podmiot, który działać będzie pod szyldem pierwszej z marek, a jego ofercie znajdą się produkty ochronne z portfeli obu towarzystw.

 

Prace nad połączeniem towarzystw pochodzących z austriackiej grupy ubezpieczeniowo-bankowej Vienna Insurance Group Polska rozpoczęły się już w czerwcu tego roku. Fuzję udało się sfinalizować po zaledwie 5 miesiącach od oficjalnego rozpoczęcia prac projektowych, a jej wynikiem jest stworzenie silnej spółki majątkowej o ponad 5% udziale na rynku. Dzięki temu nowa Compensa ma szansę osiągnąć bardziej konkurencyjną pozycję rynkową.

 

Podczas fuzji utworzona została również Benefia Ubezpieczenia sp. z o. o. Działania nowo powstałej spółki skupiać się będą, przede wszystkim, na rozwoju sprzedaży ubezpieczeń u dealerów samochodowych oraz korzystania z nowych technologii co było dotychczas domeną Benefii.

 

Warte przypomnienia jest, że w 2014 roku doszło do połączenia spółek oferujących ubezpieczenia życiowe o tych samych nazwach, które, od 1 października ubiegłego roku, działają wspólnie na rynku pod nazwą Compensa Życie.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę