Compensa i Benefia pod jednym szyldem

Towarzystwa ubezpieczeniowe oficjalnie stworzyły jeden podmiot, który działać będzie pod szyldem pierwszej z marek

Beata Czaplicka Beata Czaplicka
Opublikowano: 03.11.2015, w kategorii:

Fuzja Compensy i Benefii doszła do skutku. Z początkiem tygodnia majątkowe towarzystwa ubezpieczeniowe oficjalnie stworzyły jeden podmiot, który działać będzie pod szyldem pierwszej z marek, a jego ofercie znajdą się produkty ochronne z portfeli obu towarzystw.

 

Prace nad połączeniem towarzystw pochodzących z austriackiej grupy ubezpieczeniowo-bankowej Vienna Insurance Group Polska rozpoczęły się już w czerwcu tego roku. Fuzję udało się sfinalizować po zaledwie 5 miesiącach od oficjalnego rozpoczęcia prac projektowych, a jej wynikiem jest stworzenie silnej spółki majątkowej o ponad 5% udziale na rynku. Dzięki temu nowa Compensa ma szansę osiągnąć bardziej konkurencyjną pozycję rynkową.

 

Podczas fuzji utworzona została również Benefia Ubezpieczenia sp. z o. o. Działania nowo powstałej spółki skupiać się będą, przede wszystkim, na rozwoju sprzedaży ubezpieczeń u dealerów samochodowych oraz korzystania z nowych technologii co było dotychczas domeną Benefii.

 

Warte przypomnienia jest, że w 2014 roku doszło do połączenia spółek oferujących ubezpieczenia życiowe o tych samych nazwach, które, od 1 października ubiegłego roku, działają wspólnie na rynku pod nazwą Compensa Życie.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Niewydolność serca zabija dwa razy częściej niż rak

Niewydolność serca zabija dwa razy częściej niż rak

Jak obliczyć koszt ubezpieczenia mieszkania?

Jak obliczyć koszt ubezpieczenia mieszkania?

Klienci Ergo Hestii mają swojego rzecznika

Klienci Ergo Hestii mają swojego rzecznika