Dzień Dziecka

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 31.05.2017, w kategorii:

Już jutro Dzień Dziecka. W związku z tym świętem Polska Izba Ubezpieczeń przypomina, jak rodzice mogą zabezpieczyć się przed trudnymi do przewidzenia finansowymi konsekwencjami szkód, które mogą spowodować ich dzieci.

1 czerwca to dzień, który pozytywnie kojarzy się dzieciom i ich opiekunom. To również okazja, aby przypomnieć sobie, jak duża odpowiedzialność spoczywa na rodzicach. Polska Izba Ubezpieczeń w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka postanowiła przypomnieć, że to właśnie rodzice odpowiadają za szkody spowodowane przez ich pociechy.

Aby zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami czynów osób, które zostają pod naszą opieką, warto zdecydować się na OC w życiu prywatnym. To produkt, który pokryje ewentualne odszkodowanie za porysowany samochód sąsiada przez beztroską zabawę lub wybitą szybę podczas gry w piłkę na podwórku. Niestety nie każdy sąsiad będzie w takiej sytuacji wyrozumiały. Dlatego warto zdecydować się na OC w życiu prywatnym i tym samym zapewnić sobie finansowe wsparcie ubezpieczyciela i pokrycie ewentualnych roszczeń poszkodowanego.

Analityk PIU, Marcin Tarczyński zaznacza, że szczegółowy zakres ochrony takiej polisy warto przedyskutować z ubezpieczycielem lub pośrednikiem, gdyż od tego zależeć będzie wysokość składki.

Warto również wiedzieć, że OC w życiu prywatnym zapewnia ochronę nie tylko w przypadku szkód wyrządzonych osobom trzecim przez dzieci ubezpieczonego, ale także opiekunkę i pomoc domową. Produkt ten chronić może także na wypadek finansowych konsekwencji szkód spowodowanych przez domowe zwierzęta.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ceny OC nie powinny wzrosnąć

Ceny OC nie powinny wzrosnąć

Koszty ubezpieczenia domu

Koszty ubezpieczenia domu

„Możesz na nas polegać” – nowa kampania wizerunkowa PZU

„Możesz na nas polegać” – nowa kampania wizerunkowa PZU