ERGO Hestia oferuje CarSharing

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 08.11.2017, w kategorii:

ERGO Hestia razem z wypożyczalnią aut Panek uruchomiła w Warszawie pilotaż programu CarSharing – wynajmu ekologicznych aut zastępczych na godziny. Klienci zainteresowani usługą po instalacji specjalnej aplikacji będą mogli wybrać zaparkowane najbliżej nich auta. Do dyspozycji zainteresowanych oddano flotę 300 samochodów – hybrydowych Toyot Yaris.

Przez pierwszych 5 dni klienci otrzymają od ERGO Hestii na swoje konto w aplikacji 100 zł za każdy dzień na wykorzystanie w ramach CarSharingu. Kolejne dni są naliczane zgodnie okresem, w jakim przysługiwałby im pojazd zastępczy. Kwota ulega kumulacji, tzn. rzadsze korzystanie z auta w danym dniu umożliwia częstsze w kolejnych.

Nowy system różni się od klasycznego pojazdu zastępczego również pod względem kosztów. Ryczałt powoduje, że poszkodowani nie będą musieli martwić się o koszty paliwa czy parkowania. Niewykorzystaną kwotę klienci będą mogli wykorzystać jeszcze przez 3 miesiące po zakończeniu wynajmu na czas naprawy auta. Kazimierz Majdański, dyrektor zarządzający Biura Likwidacji Szkód ERGO Hestii, uważa że CarSharing to trend, który już sprawdza się na świecie, i pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy stanie się on powszednim rozwiązaniem w Polsce.

Katarzyna Panek, rzecznik prasowy Panek, dodaje że CarSharing to nie tylko nowoczesna forma transportu, ale również możliwość realnego wpłynięcia na zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń w miastach i dostępność miejsc parkingowych. Jak podają badania, wykorzystując CarSharing i planując podróż samochodem na minuty, robimy to nawet trzy razy wydajniej, przejeżdżając mniej kilometrów, zyskując czas i poprawiając przepustowość ruchu w miastach. Celem projektu, oprócz zapewnienia pojazdu zastępczego w ramach likwidacji szkody z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku, jest wykorzystanie programu do promocji idei ekonomii współdzielenia i ekologii. Klienci w każdej chwili mogą zrezygnować z pojazdu udostępnionego w ramach CarSharingu i wrócić do klasycznego wynajmu pojazdu zastępczego.

 

MZ

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Multiagencje na targach” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„Multiagencje na targach” – Gazeta Ubezpieczeniowa

Czy nagranie z kamery samochodowej ubezpieczyciel uzna za dowód?

Czy nagranie z kamery samochodowej ubezpieczyciel uzna za dowód?

Można znaleźć dobrą i niedrogą polisę turystyczną

Można znaleźć dobrą i niedrogą polisę turystyczną