Aktualności17 lipca 2015

Europejska mapa cen ubezpieczeń granicznych

Polskie Biuro Ubezpieczeń Komunikacyjnych udostępniło pierwszą Europejską Mapę Cen Ubezpieczeń Granicznych.

Dzięki niej zmotoryzowani, którzy przed wyruszeniem w podróż zapomną wyposażyć się w Zieloną Kartę, będą mogli sprawdzić ceny ubezpieczenia jakie przyjdzie im zapłacić wjeżdżając do kraju, w którym nie jest honorowane polskie OC.

Kompleksowe ubezpieczenie samochodu rodzica
fot. Wyjeżdżając należy pamiętać o Zielonej Karcie.

Do tej pory podróżujący własnym samochodem turyści o wysokości cen ubezpieczeń granicznych dowiadywali się dopiero podczas wjazdu na terytorium danego państwa. Przemierzanie Starego Kontynentu znacznie ułatwi interaktywna mapa udostępniona na portalu PBUK – znajdziesz ją tutaj.

Dzięki Europejskiej Mapie Cen Ubezpieczeń Granicznych podróżujący będą mieli łatwy dostęp do ważnych dla ich portfeli informacji o stawkach polis. Dla użytkowników laptopów dostępna jest interaktywna mapa, podczas gdy użytkownicy urządzeń mobilnych skorzystać mogą z prostej tabeli przedstawiającej te same dane.

Ubezpieczenie graniczne to wydatek od 5 do nawet 90 euro. W większości krajów nie jest ono potrzebne, gdyż wystarczy obowiązkowe ubezpieczenie OC samochodu zakupione w kraju. Jednak gdy kierowca nie posiada przy sobie Zielonej Karty a trasa jego podróży przebiegać będzie przez państw za naszą wschodnią granicą, kraje bałkańskie oraz Bośnię, Czarnogórę, Macedonię, Azerbejdżan i Mołdawię – konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia granicznego. Wtedy użyteczna okaże się Europejska Mapa Cen Ubezpieczeń Granicznych.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę