Europejska mapa cen ubezpieczeń granicznych

Dzięki mapie kierowcy mogą sprawdzić ceny jakie przyjdzie im zapłacić wjeżdżając do kraju, w którym nie jest honorowane polskie OC.

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 17.07.2015, w kategorii:

Polskie Biuro Ubezpieczeń Komunikacyjnych udostępniło pierwszą Europejską Mapę Cen Ubezpieczeń Granicznych.

Dzięki niej zmotoryzowani, którzy przed wyruszeniem w podróż zapomną wyposażyć się w Zieloną Kartę, będą mogli sprawdzić ceny ubezpieczenia jakie przyjdzie im zapłacić wjeżdżając do kraju, w którym nie jest honorowane polskie OC.

Kompleksowe ubezpieczenie samochodu rodzica

fot. Wyjeżdżając należy pamiętać o Zielonej Karcie.

Do tej pory podróżujący własnym samochodem turyści o wysokości cen ubezpieczeń granicznych dowiadywali się dopiero podczas wjazdu na terytorium danego państwa. Przemierzanie Starego Kontynentu znacznie ułatwi interaktywna mapa udostępniona na portalu PBUK – znajdziesz ją tutaj.

Dzięki Europejskiej Mapie Cen Ubezpieczeń Granicznych podróżujący będą mieli łatwy dostęp do ważnych dla ich portfeli informacji o stawkach polis. Dla użytkowników laptopów dostępna jest interaktywna mapa, podczas gdy użytkownicy urządzeń mobilnych skorzystać mogą z prostej tabeli przedstawiającej te same dane.

Ubezpieczenie graniczne to wydatek od 5 do nawet 90 euro. W większości krajów nie jest ono potrzebne, gdyż wystarczy obowiązkowe ubezpieczenie OC samochodu zakupione w kraju. Jednak gdy kierowca nie posiada przy sobie Zielonej Karty a trasa jego podróży przebiegać będzie przez państw za naszą wschodnią granicą, kraje bałkańskie oraz Bośnię, Czarnogórę, Macedonię, Azerbejdżan i Mołdawię – konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia granicznego. Wtedy użyteczna okaże się Europejska Mapa Cen Ubezpieczeń Granicznych.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Winny… poszkodowany

Winny… poszkodowany

Jak ubezpieczyć się przed cyberzagrożeniami?

Jak ubezpieczyć się przed cyberzagrożeniami?

Likwidacja szkód na wyższym poziomie

Likwidacja szkód na wyższym poziomie