Extel Survey 2019: Wyróżnienie dla PZU

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 01.07.2019, w kategorii:

PZU SA został wyróżniony za relacje inwestorskie w Polsce w prestiżowym badaniu Extel Survey 2019, zajmując trzecie miejsce wśród badanych firm i będąc najlepszą pod tym względem instytucją finansową w pierwszej trójce rankingu.

Prezes PZU, Paweł Surówka, zajął drugie miejsce w kategorii najlepszego prezesa w obszarze IR, również jako jedyny przedstawiciel instytucji finansowej w najlepszej trójce tej kategorii rankingu.

Grupa PZU została oceniona jako najlepsza pod względem jakości relacji inwestorskich instytucja finansowa w Polsce. Według przedstawicieli PZU cała strategia firmy koncentruje się na budowaniu wartości spółki dla akcjonariuszy, klientów i pracowników, a istotnym elementem tworzenia tej wartości jest komunikacja, właśnie w obszarze relacji inwestorskich. Grupa PZU ma konsekwentnie przykładać olbrzymią wagę do transparentnej komunikacji ze wszystkimi uczestnikami rynku kapitałowego, bez względu na ich wielkość czy odgrywaną rolę.

W tegorocznej edycji badania wzięło udział ponad 14 tys. specjalistów zajmujących się rynkiem kapitałowym i relacjami inwestorskimi, reprezentujących 89 krajów. Łącznie oddano ponad 1,7 mln głosów, oceniając spółki i ich przedstawicieli w różnych kategoriach. Wszystkie dane wykorzystywane w tworzeniu rankingu zostały poddane zewnętrznemu audytowi, gwarantującemu ich wiarygodność i prawidłowość. Extel jest uważany za najbardziej reprezentatywny ranking relacji inwestorskich w całej Europie. Jest to jednocześnie największe tego typu badanie na świecie.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Obowiązkowe OC może nie wystarczyć

Obowiązkowe OC może nie wystarczyć

Polisy są uważane przez Polaków za towar luksusowy cz. 2

Polisy są uważane przez Polaków za towar luksusowy cz. 2

3 mln odszkodowania za pożar mostu Łazienkowskiego

3 mln odszkodowania za pożar mostu Łazienkowskiego