GAP zabezpieczy kierowcę przed stratą na nowym aucie

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 19.11.2018, w kategorii:

Tylko w pierwszym półroczu 2018 roku w Polsce zostało zarejestrowanych ponad 237,3 tys. aut osobowych. Stanowi to o 10 proc. lepszy wynik niż w tym samym okresie przed rokiem. Z analizy AXA Partners wynika, że z uwagi na brak ubezpieczeń Guaranteed Asset Protection (GAP) połowa właścicieli aut musi brać pod uwagę straty na nowo kupionym pojeździe.

51,6 proc. samochodów zakupionych w pierwszej połowie 2018 roku było finansowanych z leasingu. Pozostałe auta kupowane były na kredyt albo za gotówkę. Jak twierdzą eksperci AXA Partners to właśnie ta grupa jest najbardziej narażona na straty finansowe wynikające z niedoubezpieczenia.

Dzieje się tak dlatego, że auta finansowane w ramach umowy leasingowej są objęte dodatkowym ubezpieczeniem GAP. Chroni ono kupującego pojazd przed stratą finansową w przypadku braku możliwości dalszego korzystania z auta.

Ubezpieczenie GAP chroni właściciela pojazdu w sytuacji, kiedy jego samochód zostanie skradziony lub zniszczony. O ile ubezpieczenie wypłaca odszkodowanie uwzględniające wartość auta w momencie zdarzenia, o tyle GAP wyrównuje brakującą różnicę pomiędzy kwotą zakupu auta a uzyskanym z polisy odszkodowaniem.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Jak odpowiednio wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Jak odpowiednio wybrać ubezpieczenie mieszkania?

W okresie Wszystkich Świętych na drogach niebezpiecznie

W okresie Wszystkich Świętych na drogach niebezpiecznie

ERGO Hestia: Marek Kamiński w No Trace Expedition

ERGO Hestia: Marek Kamiński w No Trace Expedition