Aktualności19 listopada 2018

GAP zabezpieczy kierowcę przed stratą na nowym aucie

Tylko w pierwszym półroczu 2018 roku w Polsce zostało zarejestrowanych ponad 237,3 tys. aut osobowych. Stanowi to o 10 proc. lepszy wynik niż w tym samym okresie przed rokiem. Z analizy AXA Partners wynika, że z uwagi na brak ubezpieczeń Guaranteed Asset Protection (GAP) połowa właścicieli aut musi brać pod uwagę straty na nowo kupionym pojeździe.

51,6 proc. samochodów zakupionych w pierwszej połowie 2018 roku było finansowanych z leasingu. Pozostałe auta kupowane były na kredyt albo za gotówkę. Jak twierdzą eksperci AXA Partners to właśnie ta grupa jest najbardziej narażona na straty finansowe wynikające z niedoubezpieczenia.

Dzieje się tak dlatego, że auta finansowane w ramach umowy leasingowej są objęte dodatkowym ubezpieczeniem GAP. Chroni ono kupującego pojazd przed stratą finansową w przypadku braku możliwości dalszego korzystania z auta.

Ubezpieczenie GAP chroni właściciela pojazdu w sytuacji, kiedy jego samochód zostanie skradziony lub zniszczony. O ile ubezpieczenie wypłaca odszkodowanie uwzględniające wartość auta w momencie zdarzenia, o tyle GAP wyrównuje brakującą różnicę pomiędzy kwotą zakupu auta a uzyskanym z polisy odszkodowaniem.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 2 listopada 2018

Gothaer TU: ubezpieczenie nagrobka

Czytaj dalej
Aktualności 28 maja 2020

Mówi się w branży…

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę