GAP zabezpieczy kierowcę przed stratą na nowym aucie

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 19.11.2018, w kategorii:

Tylko w pierwszym półroczu 2018 roku w Polsce zostało zarejestrowanych ponad 237,3 tys. aut osobowych. Stanowi to o 10 proc. lepszy wynik niż w tym samym okresie przed rokiem. Z analizy AXA Partners wynika, że z uwagi na brak ubezpieczeń Guaranteed Asset Protection (GAP) połowa właścicieli aut musi brać pod uwagę straty na nowo kupionym pojeździe.

51,6 proc. samochodów zakupionych w pierwszej połowie 2018 roku było finansowanych z leasingu. Pozostałe auta kupowane były na kredyt albo za gotówkę. Jak twierdzą eksperci AXA Partners to właśnie ta grupa jest najbardziej narażona na straty finansowe wynikające z niedoubezpieczenia.

Dzieje się tak dlatego, że auta finansowane w ramach umowy leasingowej są objęte dodatkowym ubezpieczeniem GAP. Chroni ono kupującego pojazd przed stratą finansową w przypadku braku możliwości dalszego korzystania z auta.

Ubezpieczenie GAP chroni właściciela pojazdu w sytuacji, kiedy jego samochód zostanie skradziony lub zniszczony. O ile ubezpieczenie wypłaca odszkodowanie uwzględniające wartość auta w momencie zdarzenia, o tyle GAP wyrównuje brakującą różnicę pomiędzy kwotą zakupu auta a uzyskanym z polisy odszkodowaniem.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Link4 tworzy „Dobry klimat dla Rodziny”

Link4 tworzy „Dobry klimat dla Rodziny”

Celebryci zachęcają do zakupu ubezpieczenia

Celebryci zachęcają do zakupu ubezpieczenia

Trzy towarzystwa ubezpieczeniowe obniżają opłaty likwidacyjne

Trzy towarzystwa ubezpieczeniowe obniżają opłaty likwidacyjne