Aktualności26 marca 2018

InterRisk stawia na ewolucję

Inter Risk ogłosił swoją nową strategię na lata 2018-2020. Jej dwa kluczowe pojęcia to partnerstwo i równowaga. Cel strategiczny to uzyskanie ponadrynkowego wzrostu. Ubezpieczyciel chce go osiągnąć dzięki szerokiemu zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań (m.in. technologicznych) oraz wzmocnieniu sektora detalicznego, zwłaszcza w niektórych segmentach produktowych.

Piotr Narloch, prezes InterRisk, podkreślił chęć budowania trwałych relacji opartych na równowadze między wszystkimi interesariuszami: ubezpieczycielem, akcjonariuszami, partnerami i klientami.

W realizacji strategicznych celów sprzedażowych jedną z kluczowych ról ma odgrywać dopasowanie produktów i usług do rzeczywistych oczekiwań klientów. Bardzo ważnym punktem nowej strategii będą produkty z wizytówkąwszystkie produkty ubezpieczeniowe InterRisk będą sygnowane nazwiskiem osoby, która jest za ten produkt odpowiedzialna. Istotnym projektem będzie również prototypowanie – każda innowacja ma zostać poprzedzona badaniem. Ubezpieczyciel postawi też na proste i czytelne warunki umów, jakość i kulturę procesu likwidacji oraz adekwatność cen. Ważną rolę w nowej strategii InterRisk odegra multikanałowość, w której poszczególne kanały będą się wzajemnie uzupełniały.

Celem ubezpieczyciela jest rozwój powyżej rynkowego tempa wzrostu mierzonego przypisem składki (szacowany na 8,3%). Od lat wysoką pozycję mają ubezpieczenia korporacyjne i specjalistyczne zakładu, teraz firma chce wzmocnić segment ubezpieczeń detalicznych: komunikacyjnych, zdrowotnych, MSP. Największy nacisk zostanie położony na know-how, nowoczesne systemy oceny ryzyka i systemy pricingowe oraz usprawnienie procesu likwidacji szkód.

W segmencie komunikacyjnym firma zamierza uzyskać wzrost w tempie 7% w skali roku, aż do osiągnięcia poziomu 338 mln zł zebranych składek w 2020 roku. Ubezpieczyciel zakłada również uzyskanie szybkiego tempa wzrostu w ubezpieczeniach majątkowych pozakomunikacyjnych oraz osobowych. W pierwszym z segmentów oczekiwany roczny wzrost to 8,9% (do 276 mln zł w 2020 r.), a w drugim – 10,2%, do 138 mln zł.

Towarzystwo chce również wzmocnić swoją pozycję w ubezpieczeniach prawnych oraz zdrowotnych, postrzeganych jako nisza potencjałowa. W biznesie zdrowotnym firma założyła osiągnięcie w 2020 roku przypisu składki na poziomie 59,7 mln zł (na koniec ub.r. wynik sprzedażowy w tym segmencie wyniósł 30 mln zł). W realizacji tego celu ma pomóc szereg działań, takich jak rozwinięcie oferty w zakresie teleopieki i telemedycyny, postawienie na nowe, proste produkty, rozwinięcie współpracy z placówkami medycznymi oraz stworzenie wyspecjalizowanych sił sprzedażowych.

 

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy