Blog Ubezpieczeniowy27 listopada 2015

Jak wybierać niestandardowe ubezpieczenia?

            Najważniejszym czynnikiem jaki decyduje o atrakcyjności ubezpieczenia komunikacyjnego, jest zazwyczaj jego cena. Oczywiście patrzymy również na zakres ubezpieczenia danej polisy, lecz nadal szukamy oferty najlepiej dopasowanej do naszych potrzeb oraz zasobności portfela. Sytuacja się komplikuje w momencie, kiedy chcemy ubezpieczyć zabytkowy pojazd, samochód rajdowy lub taksówkę. Co powinniśmy zrobić szukając takiej polisy?

            Warto rozpocząć od znalezienia odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego, które specjalizuje się właśnie w takich niecodziennych ubezpieczeniach. Dlaczego? Głównie dlatego, że ubezpieczenie OC chociażby taksówki będzie droższe niż OC samochodu prywatnego. Ponadto, trzeba również rozważyć formę zawodu, jakim jest taksówkarz i przeanalizować inne ewentualne zagrożenia, od których warto się ubezpieczyć. Mamy tutaj na myśli większe prawdopodobieństwo wystąpienia różnych szkód lub nieszczęśliwych wypadków, w których może zostać poszkodowany nie tylko kierowca, ale również pasażer.

            Ochrona pojazdów zabytkowych to już nieco inna sprawa.. Na początek wyjaśnijmy, co to jest samochód zabytkowy. Taki pojazd musi mieć powyżej 40 lat lub powyżej 25 lat i posiadać przynajmniej ¾ oryginalnych części. Wygoda w ubezpieczaniu samochodów zabytkowych jest taka, że zazwyczaj można zawrzeć umowę na okres chociażby jednego miesiąca. To bardzo dobre rozwiązanie, gdyż są osoby posiadające takie pojazdy i wyjeżdżające nimi w trasę jedynie w określonej porze roku.

Inaczej wygląda sprawa w kwestii samochodów rajdowych. Obowiązkowe ubezpieczenie OC wyklucza udział pojazdu w zdarzeniach, które mogą mieć miejsce podczas takich wydarzeń wyścigowych. Wobec tego, najlepszym rozwiązaniem będzie kupno specjalnego ubezpieczenia, które będzie chronić kierowców rajdowych oraz ich pojazdy. Trzeba jednak dobrze przemyśleć taki wybór, gdyż są to niesamowicie drogie polisy. Jeżeli cena rynkowa naszego pojazdu nie przekracza przynajmniej 50 tysięcy złotych, to raczej nie opłaca się obejmować go taką polisą.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 28 września 2018

Liczby mówią, że wpływy z OC rosną

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 22 lipca 2017

Kupujemy więcej nowych i młodszych aut

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy