Blog Ubezpieczeniowy7 listopada 2015

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC?

Każdy korzystający z ubezpieczenia ma prawo złożyć wypowiedzenie oc, umowa bowiem zawsze daje nam taką możliwość.  Kiedy możemy to zrobić? Przypadki są zasadniczo dwa, czyli przy zakupie pojazdu, gdy nie chcemy kontynuować polisy poprzedniego właściciela a także w przypadku, gdy nasza polisa dobiegnie końca.

                Ważnym jest, aby wypowiedzenie złożyć pisemnie i na jeden dzień przed końcem starej polisy. Jeśli tego nie zrobisz, ubezpieczyciel automatycznie przedłuży ci ubezpieczenie na kolejny okres. Jest to raczej nieprzyjemna sytuacja, więc warto o tych terminach pamiętać. Jednak nawet wtedy masz szansę na zmianę ubezpieczyciela, wystarczy, że wykupisz inne ubezpieczenie na ten sam okres. Wtedy będziesz mógł skorzystać z procedury stosowanej w przypadku podwójnego ubezpieczenia oc. Musisz jednak pamiętać, że jest to przypadek w którym wypowiedzieć można tylko ubezpieczenie, które zostało automatycznie przedłużone. Wówczas zapłacisz tylko za okres, gdy auto było faktycznie ubezpieczone.

                Innym przypadkiem, w którym możesz wypowiedzieć umowę oc, jest  wyrejestrowanie pojazdu. Obojętnie, czy odbyło się ono z powodu kradzieży, sprzedaży za granicę, demontażu czy innego tego typu zdarzenia, jeśli posiadasz odpowiednie dokumenty, możesz w każdej chwili wypowiedzieć umowę, a nawet jeśli miałeś opłacone ubezpieczenie za dłuższy okres niż z niego korzystałeś, możesz dostać zwrot części składki.

                Obecnie coraz więcej osób zmienia co jakiś czas ubezpieczyciela, choćby dlatego, że jest to łatwe i się opłaca. Jakiś czas temu w Axa była zniżka dla nowych klientów zawierających ubezpieczenie przez Internet. Wynosiła ona 10%. Dla przedłużających ubezpieczenie zniżki nie było, więc opłacało się wrócić do Axy po roku i ponownie zgarnąć bonus dla nowego klienta. Podobnie wygląda to też u innych ubezpieczycieli. Dawniej ludzie niezbyt chętnie zmieniali swoje stare polisy, być może dlatego, że firmy nieco inaczej traktowały stałych klientów dając im jednak większe przywileje. Obecnie proporcje te się znacząco odwróciły, więc i ludzie nie czują się związani z konkretnymi firmami. Do tego bardzo łatwo sprawdzić ofertę konkurencji dzięki licznym porównywarkom ubezpieczeń.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 18 stycznia 2015

Koszty ubezpieczenia domu

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy