Strefa Agenta29 stycznia 2019

Mówi się w branży

Miniony miesiąc obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Sytuacje na rynku ubezpieczeń skomentowali: wiceprezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) Tomasz Ślagórski, prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych dr Edyta Bielak-Jomaa, prezes PZU SA Paweł Surówka oraz Grzegorz Buczkowski, wiceprezes zarządu Saltus TUW.

1. Tomasz Ślagórski, wiceprezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) skomentował otrzymanie przez korporację godła „Firma Przyjazna Klientowi 2018”. Laur został przyznany przez niezależnych ekspertów z Fundacji Digital Knowledge Observatory w oparciu o badanie satysfakcji klientów. W badaniu najwyżej oceniono takie kompetencje KUKE jak: warunki i kompleksowość oferty, rzetelność i wiarygodność, a także kompetencje i uprzejmość pracowników.

– Otrzymane przez KUKE wyróżnienie potwierdza zaufanie, jakie przez lata firma zbudowała na polskim rynku. To efekt elastycznego dopasowywania do potrzeb klientów produktów, indywidualnego podejścia i wysokich kwalifikacji naszego zespołu. Już niemal 30 lat wspieramy polskich przedsiębiorców, także w działaniach eksportowych – budując tym samym siłę polskiej gospodarki. Tym bardziej wyróżnienie tytułem „Firmy Przyjaznej Klientowi” jest dla nas znaczące, zwłaszcza że oceniali nas bezpośrednio przedsiębiorcy korzystający z  naszych usług. W naszej branży dobra i długotrwała relacja oraz jakość produktów i zaufanie są bardzo ważne. Dlatego jesteśmy dumni z tego, że nasza praca została zauważona i wyróżniona. Naszym celem jest podejmowanie dalszych kroków w ramach dostosowywania oferty do realnych potrzeb różnorodnej działalności rodzimych przedsiębiorców i dalsze podnoszenie jakości obsługi.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

2. Dr Edyta Bielak-Jomaa, prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych ocenia, że wiedza i świadomość Polaków dotyczące ochrony ich danych osobowych są coraz większe. Jak mówi, widać to po liczbie pytań i skarg kierowanych do urzędu od momentu rozpoczęcia stosowania RODO. Prezes UODO zapowiada także wprowadzenie pierwszych kar finansowych za nieprawidłowe przetwarzanie danych.

– Pierwszych siedem miesięcy stosowania RODO pokazuje, że świadomość obywateli związana z ochroną prywatności i danych osobowych znacznie wzrosła. W tym czasie otrzymaliśmy ponad 10 tys. skarg, pytań i zgłoszeń na temat ochrony danych osobowych. Pracownicy naszej infolinii przeprowadzili ponad 13 tys. konsultacji, co daje ponad 90 rozmów dziennie. To znaczy, że obywatele wiedzą coraz więcej na temat ochrony danych osobowych, są coraz bardziej zainteresowani tym tematem. Niestety, świadczy to również o tym, że administratorzy – czyli podmioty, które decydują, jak i w jakim celu przetwarzają dane osobowe – nie do końca jeszcze prawidłowo wdrożyli rozporządzenie.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

3. Prezes PZU SA, Paweł Surówka w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” uznał uruchomienie programu pracowniczych planów kapitałowych (PPK). Prezes ocenił, że firmy ubezpieczeniowe mają za sobą dobry rok i podkreślił, że PZU może zaliczyć ubiegły rok do udanych.

– Jesteśmy jeszcze przed przyjęciem raportu rocznego, więc nie mogę mówić o wynikach całorocznych, jeśli jednak spojrzymy na wyniki pierwszych trzech kwartałów, to ten rok pokazał siłę całej Grupy PZU oraz PZU i PZU Życie jako ubezpieczycieli. Pokazał też kierunek, w jakim Grupa powinna się rozwijać. Wszystkie części naszego biznesu funkcjonowały w harmonii ze sobą. Nie było wydarzenia, które wpłynęłoby jednorazowo na naszą sytuację, rozwijaliśmy się w sposób spokojny i zespołowy. Pomogło to osiągnąć w trzecim kwartale najlepszy wynik od pięciu lat. Odnotowaliśmy zresztą całą serię rekordów sprzedaży w kolejnych kwartałach. Dzięki temu w ostatnich 12 miesiącach widać było PZU bardzo mocno w sferze medialnej, a sami nasi konkurenci potwierdzali, że PZU znów przyjęło rolę lidera rynku.

Żródło: Rzeczpospolita

4. Artur Borowiński, prezes Compensy, poinformował że od 1 lipca Compensa będzie oferować Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK), łączące w jednym produkcie funkcję oszczędnościową i ochronną. Poszerzenie swojego portfela o PPK zadeklarował także Union Investment TFI. Są również firmy, które nie są zainteresowane oferowaniem planów.

– Zdania na temat oferowania PPK przez brokerów i agentów są podzielone. My widzimy w tym produkcie olbrzymią szansę i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać naszych partnerów, bo rolę pośredników w powodzeniu projektu PPK uznajemy za kluczową. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym podmiotem. PK to długoletnie oszczędzanie i inwestowanie, szansa na zmianę niekorzystnych proporcji wysokości ostatniej pensji do emerytury. Aby program zadziałał, pracodawcy i pracownicy muszą zyskać pewność, że ich środki zostaną powierzone doświadczonej instytucji, która będzie potrafiła odpowiednio nimi zarządzać. Budowany przez lata know-how Compensy w obsłudze największych pracodawców w zakresie ubezpieczeń grupowych czy zdrowotnych, to dla klientów gwarancja skuteczności i argument za przystąpieniem do PPK. Ponadto dzięki części ochronnej zyskają oni dodatkowe wsparcie finansowe na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak śmierć czy nieszczęśliwe wypadki

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 30 listopada 2017

Mówi się w branży…

Czytaj dalej
Strefa Agenta 24 maja 2016

Media o nas – Maj 2016

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy