Mówi się w branży..
Jak co miesiąc przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd najciekawszych ubezpieczeniowych komentarzy, jakie można było usłyszeć na rynku w ciągu paru minionych tygodni. We wrześniu szczególnie często komentowane były raporty podsumowujące wyniki pierwszego półrocza, najciekawsze wypowiedzi prezentujemy poniżej. Wrzesień to także miesiąc rozpoczynający rok szkolny. W związku z tym zebraliśmy komentarze dotyczące ochrony ubezpieczeniowej uczniów. Na zakończenie prezentujemy cytat, który jest zapowiedzią innowacyjnego produktu, który już niebawem ma odmienić oblicze obowiązkowej dla kierowców polisy.
1. Roger Hodgkiss, członek zarządu PZU, tak podsumowuje pierwsze półrocze 2016 w branży ubezpieczeniowej:
Cały rynek odnotował znaczący wzrost w pierwszym półroczu 2016 w porównaniu do roku poprzedniego. Głównym motorem wzrostu jest wzrost cen, zwłaszcza w OC, gdzie po kilku latach intensywnej konkurencji zauważyliśmy, że wszystkie firmy ubezpieczeniowe wprowadziły znaczące podwyżki, aby poprawić biznes oraz rentowność.
Źródło: Dziennik Ubezpieczeniowy
2. Na temat wyników branży ubezpieczeniowej po pierwszych dwóch kwartałach wypowiedział się także Andrzej Maciążek, wiceprezes zarządu PIU:
Po raz pierwszy od wielu lat na rynku OC widać silny wzrost składki, a wraz z tym także dużą zmianę stanu rezerw składek. Wciąż mamy także do czynienia ze znacznymi wzrostami wypłat, co jest dowodem na to, jak bardzo wzrósł poziom ochrony poszkodowanych w wypadkach. Z punktu widzenia bilansowego, zarówno zmiana stanu rezerw jak i wypłacone odszkodowania przyczyniają się do obniżenia wyniku technicznego. Wzrost składek z kolei wskazuje na konsekwencję ubezpieczycieli w dążeniu do przywrócenia równowagi na rynku OC.
Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń
3. Małgorzata Skibińska, ekspert Avivy radzi rodzicom, jak ocenić przydatność szkolnej polisy i jak zadbać pełniej o ubezpieczenie ucznia:
Mając możliwość wyboru wariantu ubezpieczenia, oceńmy który z nich wypada dla nas korzystniej –– Porównajmy grupową polisę szkolną z ofertą indywidualną. Nierzadko dopłacając np. 20 złotych uda nam się uzyskać ubezpieczenie o znacznie większej sumie. Należy też pamiętać, że w przypadku ubezpieczeń NNW świadczenia często się kumulują. Jeśli więc wykupimy ubezpieczenie szkolne i polisę indywidualną, a naszemu dziecku coś się stanie, wtedy otrzymamy odszkodowanie z obu polis.
Źródło: AVIVA
4. Wypowiedź Marcina Golko, z-ca dyrektora Biura Ubezpieczeń Podmiotów Gospodarczych ERGO Hestii, jest podpowiedzią dla rodziców szukających odpowiedniej ochrony dla dzieci, ale także inspirującą radą dla agentów ubezpieczeniowych:
To jaka oferta wygrywa konkurs zależy od lokalizacji placówki i możliwości finansowych rodziców. Czasami o wyborze oferty decyduje składka – jak najniższa, a czasami zakres i suma ubezpieczenia (…) Warto wspomnieć, iż ciekawą ofertę ubezpieczenia można kupić razem z ubezpieczeniem mieszkania lub domu, którą można dostosować do indywidulnych potrzeb dziecka i rodziny. Takie ubezpieczenie jest nieco droższe niż szkolne, ale możemy mieć pewność, że zakres i suma ubezpieczenia odpowiada naszym potrzebom.
Źródło: Ergo Hestia
5. Krzysztof Kosiński, ekspert Link4 tymi słowami mówi o idei powstania nowego produktu ubezpieczeniowego opartego na rozwiązaniach telematycznych:
Zebrane doświadczenia chcemy wykorzystać do stworzenia produktu ubezpieczeniowego, w którym styl jazdy kierowcy będzie miał wpływ na wysokość składki. Ci którzy będą jeździli bezpiecznie, płynnie i w zgodzie z przepisami będą mogli liczyć na niższe składki. Jako ubezpieczyciel chcemy promować bezpieczny styl jazdy. Warto podkreślić, że nie będziemy piętnować tych kierowców, którzy preferują bardziej ryzykowny styl jazdy, poprzez podnoszenie im składek.
Źródło: Link4