Aktualności7 kwietnia 2015

Odszkodowanie za pożar mostu Łazienkowskiego wyczerpuje limit

Wypłata odszkodowania za pożar mostu Łazienkowskiego z ubezpieczenia mienia miasta stołecznego Warszawy wyczerpała limit odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody w infrastrukturze drogowej.

Wysokość składki polisy obejmującej całą infrastrukturę Warszawy, łącznie z wszystkimi mostami, ulicami, wiaduktami, a nawet chodnikami, została wyceniona na 3,3 mln zł. Tyle miasto stołeczne zapłaciło towarzystwu ubezpieczeń Uniqa. O tym, że kwota ta jest znacznie za niska informowaliśmy przy okazji pożaru mostu Łazienkowskiego (https://superpolisa.pl/3-mln-odszkodowania-pozar-mostu-lazienkowskiego/), który stanął w płomieniach w połowie lutego 2015r. Już wtedy wiadomo było, że kwota odszkodowania sięgnąć może maksymalnie 3 mln zł, co wystarczy na sfinansowanie jedynie niewielkiej części strat łącznie szacowanych na kilkadziesiąt milionów złotych. Do tej pory nie wiadomo ile funduszy pochłonie i do kiedy potrwa odbudowa mostu Łazienkowskiego.

fot. Odszkodowanie pokryje niewielką część strat

Pewne jest, że niefortunna umowa ubezpieczeniowa nie tylko nie pokryje kosztów odbudowy mostu, lecz także nie zostawi żadnych środków na ewentualne odszkodowania drogowe do końca roku. Informację tę potwierdził w rozmowie z „Wprost” Adam Grzegrzółka, dyrektor stołecznego Biura Organizacji Urzędu odpowiedzialnego za podpisanie polisy.

W takiej sytuacji miasto stołeczne może zdecydować się na tzw. doubezpieczenie, czyli odnowienie limitu sumy gwarancyjnej poprzez dopłacenie składki. Decyzję w tej sprawie ma podjąć zespół koordynujący przy prezydencie Warszawy.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 5 listopada 2014

Wzrastają kary za brak OC

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy