Odszkodowanie za pożar mostu Łazienkowskiego wyczerpuje limit

Wypłata odszkodowania za pożar mostu Łazienkowskiego z ubezpieczenia mienia miasta stołecznego Warszawy wyczerpała limit odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody w infrastrukturze

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 07.04.2015, w kategorii:

Wypłata odszkodowania za pożar mostu Łazienkowskiego z ubezpieczenia mienia miasta stołecznego Warszawy wyczerpała limit odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody w infrastrukturze drogowej.

Wysokość składki polisy obejmującej całą infrastrukturę Warszawy, łącznie z wszystkimi mostami, ulicami, wiaduktami, a nawet chodnikami, została wyceniona na 3,3 mln zł. Tyle miasto stołeczne zapłaciło towarzystwu ubezpieczeń Uniqa. O tym, że kwota ta jest znacznie za niska informowaliśmy przy okazji pożaru mostu Łazienkowskiego (//superpolisa.pl/3-mln-odszkodowania-pozar-mostu-lazienkowskiego/), który stanął w płomieniach w połowie lutego 2015r. Już wtedy wiadomo było, że kwota odszkodowania sięgnąć może maksymalnie 3 mln zł, co wystarczy na sfinansowanie jedynie niewielkiej części strat łącznie szacowanych na kilkadziesiąt milionów złotych. Do tej pory nie wiadomo ile funduszy pochłonie i do kiedy potrwa odbudowa mostu Łazienkowskiego.

fot. Odszkodowanie pokryje niewielką część strat

Pewne jest, że niefortunna umowa ubezpieczeniowa nie tylko nie pokryje kosztów odbudowy mostu, lecz także nie zostawi żadnych środków na ewentualne odszkodowania drogowe do końca roku. Informację tę potwierdził w rozmowie z „Wprost” Adam Grzegrzółka, dyrektor stołecznego Biura Organizacji Urzędu odpowiedzialnego za podpisanie polisy.

W takiej sytuacji miasto stołeczne może zdecydować się na tzw. doubezpieczenie, czyli odnowienie limitu sumy gwarancyjnej poprzez dopłacenie składki. Decyzję w tej sprawie ma podjąć zespół koordynujący przy prezydencie Warszawy.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpieczyciele młodych klientów słono wyceniają swoje ryzyko

Ubezpieczyciele młodych klientów słono wyceniają swoje ryzyko

„Jak dobrze kupić polisę OC oraz AC” – Echo Dnia Radom

„Jak dobrze kupić polisę OC oraz AC” – Echo Dnia Radom

Czym się różnią Allriski?

Czym się różnią Allriski?