Aktualności7 kwietnia 2015

Odszkodowanie za pożar mostu Łazienkowskiego wyczerpuje limit

Wypłata odszkodowania za pożar mostu Łazienkowskiego z ubezpieczenia mienia miasta stołecznego Warszawy wyczerpała limit odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkody w infrastrukturze drogowej.

Wysokość składki polisy obejmującej całą infrastrukturę Warszawy, łącznie z wszystkimi mostami, ulicami, wiaduktami, a nawet chodnikami, została wyceniona na 3,3 mln zł. Tyle miasto stołeczne zapłaciło towarzystwu ubezpieczeń Uniqa. O tym, że kwota ta jest znacznie za niska informowaliśmy przy okazji pożaru mostu Łazienkowskiego (https://superpolisa.efigence.com/3-mln-odszkodowania-pozar-mostu-lazienkowskiego/), który stanął w płomieniach w połowie lutego 2015r. Już wtedy wiadomo było, że kwota odszkodowania sięgnąć może maksymalnie 3 mln zł, co wystarczy na sfinansowanie jedynie niewielkiej części strat łącznie szacowanych na kilkadziesiąt milionów złotych. Do tej pory nie wiadomo ile funduszy pochłonie i do kiedy potrwa odbudowa mostu Łazienkowskiego.

fot. Odszkodowanie pokryje niewielką część strat

Pewne jest, że niefortunna umowa ubezpieczeniowa nie tylko nie pokryje kosztów odbudowy mostu, lecz także nie zostawi żadnych środków na ewentualne odszkodowania drogowe do końca roku. Informację tę potwierdził w rozmowie z „Wprost” Adam Grzegrzółka, dyrektor stołecznego Biura Organizacji Urzędu odpowiedzialnego za podpisanie polisy.

W takiej sytuacji miasto stołeczne może zdecydować się na tzw. doubezpieczenie, czyli odnowienie limitu sumy gwarancyjnej poprzez dopłacenie składki. Decyzję w tej sprawie ma podjąć zespół koordynujący przy prezydencie Warszawy.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 7 stycznia 2019

Ustawa o PPK zaczęła obowiązywać

Czytaj dalej
Aktualności 19 sierpnia 2015

Poznań otwiera kolejną placówkę!

Czytaj dalej
Aktualności 7 listopada 2014

Zwycięzcy konkursu wyłonieni!

Czytaj dalej
Aktualności 16 sierpnia 2018

Europa: Pierwsze podsumowania RODO

Czytaj dalej
Aktualności 12 grudnia 2019

UNIQA: Jak brzmi bezpieczeństwo?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę