Aktualności30 czerwca 2017

Polacy powodują coraz więcej wypadków za granicą

Jak podaje Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK), w 2016 roku polscy kierowcy spowodowali 62,3 tys. kolizji i wypadków na zagranicznych drogach. To przeszło 20% więcej niż w roku 2015. Wzrosła również liczba sprawców poruszających się po zagranicznych drogach nieubezpieczonymi pojazdami z polskimi tablicami rejestracyjnymi.

Z danych udostępnionych przez Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wynika, że w 2016 roku osoby za kierownicą pojazdów zarejestrowanych w Polsce spowodowały 62,3 tys. kolizji i wypadków na zagranicznych drogach. To wynik o przeszło 20% wyższy niż w 2015 r., kiedy to doszło do 51,9 tys. takich zdarzeń. Co więcej, odnotowany w ubiegłym roku wskaźnik kolizji na zagranicznych drogach to najwyższy wyniki w ciągu ostatnich siedmiu lat. I choć PBUK w ubiegłych latach odnotowywał tendencję wzrostową w tego typu zdarzeń, to jeszcze nigdy tempo wzrostu nie było tak duże.

Najwięcej szkód komunikacyjnych spowodowanych przez polskich kierowców w 2016 r. miało miejsce w Niemczech. Wypadki te stanowią aż 50% wszystkich zdarzeń. 5025 szkód odnotowano na drogach Wielkiej Brytanii (8%), 4686 wypadków i kolizji miało miejsce we Francji (7,5%), a 4021 – we Włoszech (6,5%). Jak wyjaśnia Prezes Zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, najwięcej szkód polscy kierowcy powodują w państwach będących celem zarobkowej migracji oraz na szlakach typowo handlowych.

Ponadto PBUK odnotował wzrost liczby sprawców nieposiadających ważnego ubezpieczenia OC na zagranicznych drogach. W ubiegłym roku doszło do 369 zgłoszeń dotyczących tego rodzaju szkód. Było to o ponad 25% więcej niż w 2015 r.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy