Aktualności6 listopada 2017

Polska czołowym rynkiem ubezpieczeniowym Europy Środkowo-Wschodniej

Składka ubezpieczeniowa zebrana w Polsce w I połowie 2017 r. odpowiada za 41% składki zebranej w całym naszym regionie. Rynek ubezpieczeniowy obszaru Europy Środkowo-Wschodniej odnotował w tym samym czasie prawie 13-procentowy wzrost składki przypisanej brutto rok do roku, osiągając wartość 18,3 mld euro.

Jak informuje Dziennik Ubezpieczeniowy, głównym motorem wzrostu były linie ubezpieczeń komunikacyjnych, szczególnie ubezpieczenie OC. Zebrana w Polsce składka przypisana brutto (7,4 mld euro) zwiększa wagę polskiego biznesu ubezpieczeniowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej o 2 punkty procentowe. Warto zauważyć, że wysokość zebranej w Polsce składki oznacza imponujący wzrost w stosunku do 2016 r. – aż o 21,2%. 

Wzrost odnotowano także w wartości wypłaconych odszkodowań i świadczeń – 10,6 mld euro to o 10,7% więcej niż w I poł. 2016 r. Segment ubezpieczeń majątkowych rozwijał się szybciej niż ubezpieczeń życiowych, osiągając wartość składki na poziomie 11,8 mld euro – to o 16,3% więcej niż w I połowie ub. roku. Ubezpieczenia życiowe w tym samym czasie wzrosły o 7% (do 6,5 mld euro).

Kolejne miejsca w rankingu, zaraz za Polską, zajmują Czechy (2,9 mld euro składki, 16% udziału w składce całego regionu), Węgry (1,5 mld euro składki, 8,6% udziału w składce całego regionu), Słowenia (1,2 mld euro składki, 6,4% udziału w składce całego regionu) i Rumunia (1,1 mld euro składki, 6% udziału w składce całego regionu).

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 6 czerwca 2016

Jak bezpiecznie grillować?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy