PZU liderem zestawienia wśród marek ubezpieczeniowych w rankingu Top Marka 2017

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 03.11.2017, w kategorii:

Ogłoszono wyniki dziesiątego jubileuszowego rankingu Top Marka 2017, przeprowadzonego przez magazyn „Press” oraz agencję informacyjną „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Zdecydowanym liderem zestawienia wśród marek ubezpieczeniowych kolejny raz zostało PZU.

Top Marka co roku wskazuje najpopularniejsze oraz najczęściej i najlepiej opisywane brandy w prasie, internecie i mediach społecznościowych. Badaniem objęto łącznie 32 mln materiałów prasowych i internetowych opublikowanych w okresie od 1 lipca 2016 roku do 30 czerwca 2017 roku. Analizowane informacje dotyczyły marek z 11 branż najczęściej występujących w prasie: motoryzacji, energetyki, telewizji, bankowości, stacji paliw, telekomunikacji, ubezpieczeń, sieci handlowych, radia, artykułów spożywczych i farmacji. Łącznie w raporcie opisano 117 marek.

W kategorii prasa PZU uzyskało najwięcej punktów, zarówno za liczbę publikacji, ich zasięg oraz wydźwięk. Na kolejnych miejscach uplasowały się ERGO Hestia, Aviva, Allianz i Generali. PZU zdominowało także  przekaz w internecie, wyprzedzając ERGO Hestię, Allianz, Avivę i Nationale Nederlanden. W social media na 5. miejscu znalazła się Axa.

Wśród najbardziej medialnych marek w swoich branżach znaleźli się również: Volkswagen, PGE, TVN, Orlen, PKO Bank Polski, Plus, Biedronka, RMF FM, Coca-Cola i Polpharma.

W jubileuszowym wydaniu raportu „Top Marka” podsumowano wyników minionej dekady. Na podium rankingu Top Marki 10-lecia znalazło się PZU.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

5 RODOnowości, o których każdy agent powinien pamiętać

5 RODOnowości, o których każdy agent powinien pamiętać

Gothaer przypomina, o czym trzeba pamiętać ubezpieczając samochód

Gothaer przypomina, o czym trzeba pamiętać ubezpieczając samochód

„OC na motocykl” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„OC na motocykl” – Gazeta Ubezpieczeniowa