Aktualności10 czerwca 2015

Rodzaje ubezpieczenia domu

Coraz więcej Polaków ma świadomość tego, że należy ubezpieczać swój dom. Choć takie ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, to jednak jest ono niezwykle przydatne, gdy zdarzy się nieszczęście. O czym więc należy pamiętać, szukając czegoś dla siebie?

Przede wszystkim pierwszym krokiem przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia domu jest określenie zagrożeń, na jakie nasza nieruchomość może być narażona. Najczęściej są to ogień, zalanie i inne zdarzenia naturalne.  W przypadku ognia należy zwrócić uwagę na określone przyczyny jego wystąpienia, a wiec pożar, implozja, uderzenie pojazdu, uderzenie statku powietrznego, fali ponaddźwiękowej, pioruna, a także skutki akcji gaśniczej.  Podobnie rzecz ma się z zalaniem, które może być przyczyną zarówno awarii wodociągowej, jak i na przykład usterką akwarium czy łóżka wodnego.

Często ubezpieczenie zawiera także ochronę od kradzieży z włamaniem, rabunkiem czy dewastacją, a jeśli nie ma tego w podstawowym zakresie to warto rozszerzyć ochronę. W podstawowych zakresach ubezpieczeń nie ma też zwykle ochrony od powodzi, na co warto zwrócić uwagę, szczególnie, jeśli nasz dom znajduje się w pobliżu jakiegoś zbiornika wodnego.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę