Aktualności2 września 2019

Rynek ubezpieczeń: Urazowe żniwo e-hulajnóg

„Dziennik Gazeta Prawna” podsumował czas, w którym ulice polskich miast zapełniły się elektrycznymi hulajnogami. Z danych zebranych w ciągu niecałego roku wynika, że nawet kilkaset osób trafiło do szpitala z urazami, które były spowodowane zdarzeniami z udziałem tego typu urządzeń.

Gazeta podkreśla, że zarówno policja, jak i szpitale nie prowadzą oficjalnych statystyk dotyczących wypadków z udziałem e-hulajnóg, jednak zgodnie potwierdzają, że takich wypadków jest bardzo dużo i są coraz groźniejsze. Obserwacje lekarzy dowodzą, że część tych zdarzeń wymaga leczenia w szpitalu specjalistycznym, głównie ze względu na urazy głowy.

Przedstawiciele szpitali mówią, że praktycznie codziennie do placówek trafiają ofiary wypadków z udziałem e-hulajnóg, a sytuacja nasila się w weekendy. Do najczęściej występujących obrażeń zalicza się otarcia, złamania i urazy głowy. Połowę ofiar stanowią piesi, którzy zostali potraceni przez użytkowników elektrycznych jednośladów.

Według „DGP”, problem dotyczy wszystkich miast, w których funkcjonują systemy z hulajnogami na minuty, a prognozy mówią o rosnącej skali wypadków, głównie ze względu na coraz większą liczbę firm specjalizujących się w wypożyczaniu e-hulajnóg.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy