Aktualności28 stycznia 2015

Szkody wyrządzone przez zwierzęta domowe

2015-01-28

Wielu Polaków ma w swoich domach zwierzęta. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ciąży na nich odpowiedzialność nie tylko za pupila, ale także za szkody przez niego wyrządzone. Nierzadko są one bardzo kosztowne. Ergo Hestia przypomina, że wykupując stosowną polisę odpowiedzialności cywilnej posiadacze zwierząt mogą się zabezpieczyć przed konsekwencją ewentualnych szkód i roszczeniami osób trzecich.

 

Wachlarz zdarzeń zgłaszanych do ubezpieczyciela z tytułu posiadania zwierząt jest szeroki. Najmniejsze z nich polegają na poszarpaniu nogawki spodni czy też butów sąsiada. I o ile te zdarzenie to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, o tyle z znacznie wyższymi kwotami roszczenia spotkać się można w przypadku pogryzionych mebli i kabli, a także kolizji samochodów ze zwierzętami przebiegającymi przez jezdnię.

 

Jakub Niciejewski, główny specjalista w Biurze Likwidacji Szkód Ergo Hestii wskazuje,
że w przypadku szkód osobowych, powstałych na przykład w wyniku pogryzienia, kwoty przyznawanego zadośćuczynienia nierzadko wahają się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Aby uchronić się przed ewentualnymi roszczeniami ubezpieczyciel proponuje dwie możliwości – nabycie polisy OC w życiu prywatnym lub produktu dedykowanego posiadaczom zwierząt.

DW

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę