2014-12-29 Wzrastające odszkodowania za szkody osobowe

Zasądzone przez sądy odszkodowania i świadczenia związane z tzw. szkodami osobowymi w wypadkach komunikacyjnych rosną w bardzo szybkim tempie. Pulsu

Sylwia Woźniak Sylwia Woźniak
Opublikowano: 29.12.2014, w kategorii:

Zasądzone przez sądy odszkodowania i świadczenia związane z tzw. szkodami osobowymi w wypadkach komunikacyjnych rosną w bardzo szybkim tempie.

Pulsu Biznesu podaje, że jeszcze 3 lata temu kwotę 300 tys. zł należało zaliczyć do wysokich odszkodowań, natomiast aktualnie zasądzane rekompensaty nierzadko przekraczają nawet milion złotych. Wzrost ten jest dotkliwie odczuwalny przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Rozwiązaniem tej sytuacji ma być aktywna postawa ubezpieczycieli w likwidacji szkód osobowych. Przykładem jest działające w strukturach Ergo Hestii „Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym”. Instytucja odpowiada za doraźną pomoc i rehabilitację ofiar wypadków komunikacyjnych. Piotr Śliwicki, prezes Ergo Hestii, przekonuje, że w przyszłym roku Centrum usamodzielni się, dzięki czemu będzie mogło współpracować z każdym zainteresowanym ubezpieczycielem.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

UNIQA: Zmiany w pakietach komunikacyjnych

UNIQA: Zmiany w pakietach komunikacyjnych

Dyrektywa w sprawie dystrybucji ubezpieczeń przyjęta

Dyrektywa w sprawie dystrybucji ubezpieczeń przyjęta

OC dla kierowców coraz wyższe

OC dla kierowców coraz wyższe