Aktualności7 września 2015

Szkolne ubezpieczenie, czy indywidualna polisa NNW?

Za nami pierwszy poniedziałek w nowym roku szkolnym. To najwyższy czas, aby zastanowić się nad polisą ubezpieczeniową dla dziecka. Wprawdzie przyjęło się, że tą kwestią zajmują się placówki oświatowe, ale często polisa grupowa gwarantuje niedostateczną ochronę. Warto dowiedzieć się, jakie ubezpieczenie oferuje szkoła i zastanowić się, czy samodzielny zakup polisy NNW nie będzie lepszym rozwiązaniem.

 

Nieszczęśliwe wydarzenia w szkołach nie należą do rzadkości. Jak wskazują statystyki Systemu Informacji Oświatowej, w roku szkolnym 2013/2014 w placówkach oświatowych miało miejsce ponad 71 tys. wypadków z udziałem dzieci. Rodzice powinni zastanowić się, jak skutecznie ochronić się przed przykrymi następstwami takich zdarzeń?

 

Z danych MEN dowiadujemy się, że większość uczniów (80%) ubezpieczanych jest w ramach ubezpieczenia grupowego w szkole. Wynika to z faktu, że jest to rozwiązanie tańsze i prostsze niż indywidualne zawarcie umowy z ubezpieczycielem. Trzeba jednak pamiętać, że placówki oświatowe na własną rękę wybierają towarzystwo, sumę ubezpieczenia, a także zakres ochrony. Oznacza to, że grupowe ubezpieczenie NNW nie zawsze gwarantuje wystarczającą ochronę. Często w razie wypadku liczyć można jedynie na wypłatę niskich, czasem wręcz symbolicznych świadczeń. Dlatego warto samodzielnie wyposażyć dziecko w indywidualną polisę dostosowaną do jego potrzeb.

Wybierając polisę dla swojego dziecka, warto zdecydować się na kompleksową ochronę i wyposażyć pociechę w ubezpieczenie NNW wyposażone w pakiet badań, bogate assistance medyczne i świadczenia rehabilitacyjne.

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy