Szkolne ubezpieczenie, czy indywidualna polisa NNW?

Pamiętajmy, że grupowe ubezpieczenie NNW nie zawsze gwarantuje wystarczającą ochronę..

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 07.09.2015, w kategorii:

Za nami pierwszy poniedziałek w nowym roku szkolnym. To najwyższy czas, aby zastanowić się nad polisą ubezpieczeniową dla dziecka. Wprawdzie przyjęło się, że tą kwestią zajmują się placówki oświatowe, ale często polisa grupowa gwarantuje niedostateczną ochronę. Warto dowiedzieć się, jakie ubezpieczenie oferuje szkoła i zastanowić się, czy samodzielny zakup polisy NNW nie będzie lepszym rozwiązaniem.

 

Nieszczęśliwe wydarzenia w szkołach nie należą do rzadkości. Jak wskazują statystyki Systemu Informacji Oświatowej, w roku szkolnym 2013/2014 w placówkach oświatowych miało miejsce ponad 71 tys. wypadków z udziałem dzieci. Rodzice powinni zastanowić się, jak skutecznie ochronić się przed przykrymi następstwami takich zdarzeń?

 

Z danych MEN dowiadujemy się, że większość uczniów (80%) ubezpieczanych jest w ramach ubezpieczenia grupowego w szkole. Wynika to z faktu, że jest to rozwiązanie tańsze i prostsze niż indywidualne zawarcie umowy z ubezpieczycielem. Trzeba jednak pamiętać, że placówki oświatowe na własną rękę wybierają towarzystwo, sumę ubezpieczenia, a także zakres ochrony. Oznacza to, że grupowe ubezpieczenie NNW nie zawsze gwarantuje wystarczającą ochronę. Często w razie wypadku liczyć można jedynie na wypłatę niskich, czasem wręcz symbolicznych świadczeń. Dlatego warto samodzielnie wyposażyć dziecko w indywidualną polisę dostosowaną do jego potrzeb.

Wybierając polisę dla swojego dziecka, warto zdecydować się na kompleksową ochronę i wyposażyć pociechę w ubezpieczenie NNW wyposażone w pakiet badań, bogate assistance medyczne i świadczenia rehabilitacyjne.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Każda szkoda podnosi cenę” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„Każda szkoda podnosi cenę” – Gazeta Ubezpieczeniowa

Rynek ubezpieczeń: Lamparty dla PZU i Link4

Rynek ubezpieczeń: Lamparty dla PZU i Link4

Projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń trafił do Komisji Finansów Publicznych

Projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń trafił do Komisji Finansów Publicznych