Ubezpieczenie domu od pożaru

Ubezpieczenie na wypadek pożaru chroni tylko samą nieruchomość, czyli konstrukcję budynku i jego elementy stałe m.in. drzwi i okna.

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 14.04.2016, w kategorii:

W ubiegłym roku strażacy byli wzywani do pożaru domów i mieszkań znacznie częściej, niż rok i dwa lata temu. Czy warto wykupić ubezpieczenie i jaką polisę wybrać? Artykuł na ten temat możecie przeczytać w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej”. W tekście nasz ekspert, Bartłomiej Behnke opowiada o umowach ubezpieczenia chroniących nieruchomość przed żywiołem ognia. 

shutterstock_203691091Jak tłumaczy nasz ekspert, ubezpieczenie domu i mieszkania od pożaru nie jest samodzielnym produktem, lecz elementem składowym polisy, która zazwyczaj połączona jest z ryzykiem wystąpienia innych zdarzeń losowych. Standardowo ubezpieczenie na wypadek pożaru chroni tylko samą nieruchomość, czyli konstrukcję budynku i jego elementy stałe m.in. drzwi i okna. Ochronę można rozszerzyć o znajdujące się w mieszkaniu meble, sprzęty RTV i AGD, elementy dekoracyjne czy rzeczy osobiste. Umowa ubezpieczenia obejmować może także obiekty przynależące do nieruchomości m.in. piwnicę, garaż, budynki gospodarcze, a nawet panele słoneczne.

Artykuł przypomina także, że mienie powinno być ubezpieczone na odpowiednią kwotę. Tylko wtedy polisa będzie spełniać swoją rolę, a w przypadku pożaru będziemy mogli liczyć na odszkodowanie wystarczające na zrekompensowanie poniesionych szkód.

Koszty ubezpieczenia domu od pożaru oraz innych zdarzeń losowych, a także przed dewastacją i kradzieżą, można sprawdzić korzystając z naszej porównywarki ubezpieczeń.  

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Kierowcy zapłacą więcej za OC

Kierowcy zapłacą więcej za OC

Ubezpieczyć można też…nagrobek – Dziennik grupy Polska Presse

Ubezpieczyć można też…nagrobek – Dziennik grupy Polska Presse

Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night 4 już za nami

Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night 4 już za nami