Aktualności14 kwietnia 2016

Ubezpieczenie domu od pożaru

W ubiegłym roku strażacy byli wzywani do pożaru domów i mieszkań znacznie częściej, niż rok i dwa lata temu. Czy warto wykupić ubezpieczenie i jaką polisę wybrać? Artykuł na ten temat możecie przeczytać w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej”. W tekście nasz ekspert, Bartłomiej Behnke opowiada o umowach ubezpieczenia chroniących nieruchomość przed żywiołem ognia. 

shutterstock_203691091Jak tłumaczy nasz ekspert, ubezpieczenie domu i mieszkania od pożaru nie jest samodzielnym produktem, lecz elementem składowym polisy, która zazwyczaj połączona jest z ryzykiem wystąpienia innych zdarzeń losowych. Standardowo ubezpieczenie na wypadek pożaru chroni tylko samą nieruchomość, czyli konstrukcję budynku i jego elementy stałe m.in. drzwi i okna. Ochronę można rozszerzyć o znajdujące się w mieszkaniu meble, sprzęty RTV i AGD, elementy dekoracyjne czy rzeczy osobiste. Umowa ubezpieczenia obejmować może także obiekty przynależące do nieruchomości m.in. piwnicę, garaż, budynki gospodarcze, a nawet panele słoneczne.

Artykuł przypomina także, że mienie powinno być ubezpieczone na odpowiednią kwotę. Tylko wtedy polisa będzie spełniać swoją rolę, a w przypadku pożaru będziemy mogli liczyć na odszkodowanie wystarczające na zrekompensowanie poniesionych szkód.

Koszty ubezpieczenia domu od pożaru oraz innych zdarzeń losowych, a także przed dewastacją i kradzieżą, można sprawdzić korzystając z naszej porównywarki ubezpieczeń.  

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 2 października 2017

Likwidacja szkód w social mediach?

Czytaj dalej
Aktualności 29 kwietnia 2019

Badanie techniczne a ubezpieczenie

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę