Ubezpieczenie domu od pożaru

Ubezpieczenie na wypadek pożaru chroni tylko samą nieruchomość, czyli konstrukcję budynku i jego elementy stałe m.in. drzwi i okna.

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 14.04.2016, w kategorii:

W ubiegłym roku strażacy byli wzywani do pożaru domów i mieszkań znacznie częściej, niż rok i dwa lata temu. Czy warto wykupić ubezpieczenie i jaką polisę wybrać? Artykuł na ten temat możecie przeczytać w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej”. W tekście nasz ekspert, Bartłomiej Behnke opowiada o umowach ubezpieczenia chroniących nieruchomość przed żywiołem ognia. 

shutterstock_203691091Jak tłumaczy nasz ekspert, ubezpieczenie domu i mieszkania od pożaru nie jest samodzielnym produktem, lecz elementem składowym polisy, która zazwyczaj połączona jest z ryzykiem wystąpienia innych zdarzeń losowych. Standardowo ubezpieczenie na wypadek pożaru chroni tylko samą nieruchomość, czyli konstrukcję budynku i jego elementy stałe m.in. drzwi i okna. Ochronę można rozszerzyć o znajdujące się w mieszkaniu meble, sprzęty RTV i AGD, elementy dekoracyjne czy rzeczy osobiste. Umowa ubezpieczenia obejmować może także obiekty przynależące do nieruchomości m.in. piwnicę, garaż, budynki gospodarcze, a nawet panele słoneczne.

Artykuł przypomina także, że mienie powinno być ubezpieczone na odpowiednią kwotę. Tylko wtedy polisa będzie spełniać swoją rolę, a w przypadku pożaru będziemy mogli liczyć na odszkodowanie wystarczające na zrekompensowanie poniesionych szkód.

Koszty ubezpieczenia domu od pożaru oraz innych zdarzeń losowych, a także przed dewastacją i kradzieżą, można sprawdzić korzystając z naszej porównywarki ubezpieczeń.  

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Nowy rzecznik pomoże odzyskać pieniądze

Nowy rzecznik pomoże odzyskać pieniądze

Nowa ustawa ubezpieczeniowa czeka na podpis prezydenta

Nowa ustawa ubezpieczeniowa czeka na podpis prezydenta

Mówi się w branży…

Mówi się w branży…