Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 04.10.2017, w kategorii:

Zagrożeń czyhających na właściciela wynajmowanego mieszkania jest wiele. Przed finansowymi konsekwencjami większości z nich chroni odpowiednio dobrana polisa mieszkaniowa. O czym jeszcze należy pamiętać decydując się na wynajem mieszkania?

Nie da się ze 100-procentową pewnością przewidzieć, czy najemca będzie dbał o mieszkanie, czy je zaniedba. Dlatego właśnie warto je ubezpieczyć. Ubezpieczenie może chronić sprzęt elektroniczny, rower, meble i inne przedmioty będące własnością najemcy, z drugiej zaś strony zapewnia rekompensatę finansową właścicielowi w razie nieprzewidzianych zdarzeń, jak choćby zalanie, pożar czy kradzież z włamaniem. Decydując się na ubezpieczenie należy pamiętać, aby przy wprowadzeniu się nowego lokatora do mieszkania udokumentować jego rzeczywisty stan. Ponadto warto ustalić, która ze stron umowy odpowiada za jakie szkody.

Ubezpieczenie jako uzupełnienie kaucji

Standardowym zabezpieczeniem lokum przez właściciela jest pobierana od najemcy kaucja. Jest to z reguły kwota odpowiadająca wysokości miesięcznego czynszu. Zdarza się jednak, że w przypadku szkód wysokość kaucji jest stanowczo za niska na pokrycie strat. Dlatego też właściciel powinien wybrać polisę, która obejmuje zabezpieczenia na wypadek m.in.: dewastacji, zalania, włamania oraz pożaru. Warto też pomyśleć o polisie OC w życiu prywatnym, która może się przydać nie tylko z racji wynajmowania mieszkania, ale w wielu innych niespodziewanych sytuacjach, np. wtedy, gdy osoba najmująca zaleje sąsiada.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Superpolisa zaprasza agentów” – Gazeta Ubezpieczeniowa

„Superpolisa zaprasza agentów” – Gazeta Ubezpieczeniowa

W tropikach z polisą bezpieczniej

W tropikach z polisą bezpieczniej

Rewolucja w sprzedaży polis

Rewolucja w sprzedaży polis