Aktualności31 marca 2017

Ubiegłoroczne katastrofy kosztowały ubezpieczycieli 54 mld USD

Ogólna wartość szkód ubezpieczeniowych powstałych w wyniku ubiegłorocznych katastrof (takich jak np. trzęsienia ziemi, burze, powodzie czy pożary lasów) sięgnęła kwoty 54 miliardy dolarów – wynika z szacunków szwajcarskiego reasekuratora, Swiss Re. Natomiast straty ekonomiczne powstałe w wyniku tych szkód uplasowały się na poziomie 175 mld dolarów.

Według wyliczeń szwajcarskiej firmy koszty katastroficznych zdarzeń, do których doszło w 2016 roku, było o 42% wyższe niż w roku poprzednim. Co więcej, ubiegłoroczne straty były najwyższym wynikiem odnotowanym od 2012 roku. Ma to związek z dużą liczbą katastroficznych zdarzeń. W 2016 r. było ich 327, z czego 191 to klęski żywiołowe, a 136 to katastrofy spowodowane działalnością człowieka.

Ekspert Swiss Re zwrócił zauważa, że straty ubezpieczone odpowiadały za 30% globalnych kosztów katastroficznych odnotowanych w ubiegłym roku, a w niektórych obszarach wskaźnik ten był jeszcze wyższy. I jako przykład podaje burzę gradową, która w kwietniu ubiegłego roku przeszła przez Teksas. Szkody gospodarcze oszacowano na 3,5 mld USD, z czego aż 3 mld USD to szkody ubezpieczone.

 Warto wiedzieć, że w ramach ubezpieczenia majątkowego można ochroną objąć także ryzyko szkód katastroficznych. Warto więc dokładnie przemyśleć ewentualne ryzyka i dopasować polisę do własnych potrzeb, kierując się prawdopodobieństwem wystąpienia konkretnych zagrożeń.

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 10 sierpnia 2017

Kup polisę na wakacyjny urlop

Czytaj dalej
Aktualności 25 czerwca 2015

Fuzja Compensy i Benefii

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę