Ubiegłoroczne katastrofy kosztowały ubezpieczycieli 54 mld USD

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 31.03.2017, w kategorii:

Ogólna wartość szkód ubezpieczeniowych powstałych w wyniku ubiegłorocznych katastrof (takich jak np. trzęsienia ziemi, burze, powodzie czy pożary lasów) sięgnęła kwoty 54 miliardy dolarów – wynika z szacunków szwajcarskiego reasekuratora, Swiss Re. Natomiast straty ekonomiczne powstałe w wyniku tych szkód uplasowały się na poziomie 175 mld dolarów.

Według wyliczeń szwajcarskiej firmy koszty katastroficznych zdarzeń, do których doszło w 2016 roku, było o 42% wyższe niż w roku poprzednim. Co więcej, ubiegłoroczne straty były najwyższym wynikiem odnotowanym od 2012 roku. Ma to związek z dużą liczbą katastroficznych zdarzeń. W 2016 r. było ich 327, z czego 191 to klęski żywiołowe, a 136 to katastrofy spowodowane działalnością człowieka.

Ekspert Swiss Re zwrócił zauważa, że straty ubezpieczone odpowiadały za 30% globalnych kosztów katastroficznych odnotowanych w ubiegłym roku, a w niektórych obszarach wskaźnik ten był jeszcze wyższy. I jako przykład podaje burzę gradową, która w kwietniu ubiegłego roku przeszła przez Teksas. Szkody gospodarcze oszacowano na 3,5 mld USD, z czego aż 3 mld USD to szkody ubezpieczone.

 Warto wiedzieć, że w ramach ubezpieczenia majątkowego można ochroną objąć także ryzyko szkód katastroficznych. Warto więc dokładnie przemyśleć ewentualne ryzyka i dopasować polisę do własnych potrzeb, kierując się prawdopodobieństwem wystąpienia konkretnych zagrożeń.

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ruszyła Akademia SuperAgenta

Ruszyła Akademia SuperAgenta

MEDIA O NAS – czerwiec 2019

MEDIA O NAS – czerwiec 2019

Dziś przypada Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Dziś przypada Dzień Bezpiecznego Kierowcy