Ubiegłoroczne katastrofy kosztowały ubezpieczycieli 54 mld USD

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 31.03.2017, w kategorii:

Ogólna wartość szkód ubezpieczeniowych powstałych w wyniku ubiegłorocznych katastrof (takich jak np. trzęsienia ziemi, burze, powodzie czy pożary lasów) sięgnęła kwoty 54 miliardy dolarów – wynika z szacunków szwajcarskiego reasekuratora, Swiss Re. Natomiast straty ekonomiczne powstałe w wyniku tych szkód uplasowały się na poziomie 175 mld dolarów.

Według wyliczeń szwajcarskiej firmy koszty katastroficznych zdarzeń, do których doszło w 2016 roku, było o 42% wyższe niż w roku poprzednim. Co więcej, ubiegłoroczne straty były najwyższym wynikiem odnotowanym od 2012 roku. Ma to związek z dużą liczbą katastroficznych zdarzeń. W 2016 r. było ich 327, z czego 191 to klęski żywiołowe, a 136 to katastrofy spowodowane działalnością człowieka.

Ekspert Swiss Re zwrócił zauważa, że straty ubezpieczone odpowiadały za 30% globalnych kosztów katastroficznych odnotowanych w ubiegłym roku, a w niektórych obszarach wskaźnik ten był jeszcze wyższy. I jako przykład podaje burzę gradową, która w kwietniu ubiegłego roku przeszła przez Teksas. Szkody gospodarcze oszacowano na 3,5 mld USD, z czego aż 3 mld USD to szkody ubezpieczone.

 Warto wiedzieć, że w ramach ubezpieczenia majątkowego można ochroną objąć także ryzyko szkód katastroficznych. Warto więc dokładnie przemyśleć ewentualne ryzyka i dopasować polisę do własnych potrzeb, kierując się prawdopodobieństwem wystąpienia konkretnych zagrożeń.

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpieczenie auta może być tańsze

Ubezpieczenie auta może być tańsze

Ubezpieczyciele podsumowują ubiegły rok

Ubezpieczyciele podsumowują ubiegły rok

Superpolisa na Targach Franczyza 2014 w Warszawie

Superpolisa na Targach Franczyza 2014 w Warszawie