Aktualności8 stycznia 2016

UFG wykrywa coraz więcej pojazdów bez OC

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny bez udziału policji wykrył w 2015 roku, dzięki ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych, prawie 50% pojazdów z nieważnym ubezpieczeniem komunikacyjnym.

 

Największy wzrost w wykrywalności pojazdów, które nie miały wykupionej polisy OC nastąpił w województwach lubelskim, małopolskim i pomorskim.

 

We wstępnym podsumowaniu czytamy, że w 2015 roku, właściciele pojazdów bez OC za niedopełnienie obowiązku ubezpieczeniowego, wpłacili do UFG ok. 55 milionów złotych kar. To kwota o 25% wyższa niż ta uzyskana w 2014 rok.

 

UFG podkreśla, że wobec rosnącej wciąż skuteczności wykrywania pojazdów bez OC warto jest zainwestować w obowiązkową przecież polisę, zamiast ryzykować otrzymanie 10-krotnie wyższej od jej wartości kary.

 

Tym bardziej że coraz trudniej jej uniknąć, a w nowo rozpoczętym roku, w związku ze wzrostem płacy minimalnej do 1850 zł, sankcje są jeszcze wyższe. Podstawowa kara za brak polisy dla samochodu osobowego to 2-krotność tego wynagrodzenia, a dla ciężarówek 3-krotność.

 

Optymistyczne jest to, że według UFG odsetek pojazdów bez ważnego OC ma tendencję malejącą i oscyluje w granicach 0,7%.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 2 września 2019

Aplikacja JuniorGo od Avivy

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy