Aktualności10 czerwca 2016

UNIQA: podwyżki cen OC napędzają wzrost w „komunikacji”

Wszyscy polscy kierowcy w ostatnich miesiącach mogli odczuć znaczne podwyżki cen ubezpieczeń OC, nawet jeśli na ich koncie nie została zanotowana żadna szkoda. W tym roku za OC płacimy niemal połowę więcej, niż w roku ubiegłym. Powolne odchodzenie od tzw. cenowej wojny w ubezpieczeniach komunikacyjnych sprawiło, że ubezpieczyciele po raz pierwszy od wielu miesięcy odnotowali wzrost wartości składki z ubezpieczeń komunikacyjnych. Takim rezultatem chwali się UNIQA.

Podwyżki stawek umożliwiły towarzystwu ubezpieczeniowemu UNIQA zebrać przez 3 pierwsze miesiące tego roku ponad 89 mln zł z OC dla kierowców – to o 16% więcej niż przed rokiem. W AC natomiast zebrana składka sięgnęła 51,59 mln zł. To 23,5% wzrost względem roku ubiegłego. Odnotowane przez ubezpieczyciela wzrosty są efektem wyższej średniej składki za OC, ale także pozyskania nowych klientów. 

Prezes UNIQA, Andrzej Jarczyk mówi, że cieszą go duże wzrosty w ubezpieczeniach komunikacyjnych, gdyż świadczą one o słabnącej wojnie cenowej na rynku. Podkreśla także, że ubezpieczyciele w 2015 roku odnotowali najgorszy wynik techniczny w historii, a to z kolei wymusiło na nich zmianę strategii sprzedażowej. Prezes zakładu przyznaje także, że nie należy się spodziewać, że jest to całkowity koniec wojny cenowej. Bowiem efekty zabiegania o klientów poprzez zaniżanie cen wciąż są widoczne w ubezpieczeniach majątkowych.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 grudnia 2014

2014-12-30 Wzrost przychodów UFG

Czytaj dalej
Aktualności 27 października 2017

PZU z certyfikatem prostej polszczyzny

Czytaj dalej
Aktualności 25 listopada 2021

PZU – Zgrupowanie Mistrzów

Czytaj dalej
Aktualności 14 września 2016

Wyniki rynku ubezpieczeń po półroczu

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę