UNIQA: podwyżki cen OC napędzają wzrost w „komunikacji”

W tym roku za OC płacimy niemal połowę więcej, niż w roku ubiegłym.

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 10.06.2016, w kategorii:

Wszyscy polscy kierowcy w ostatnich miesiącach mogli odczuć znaczne podwyżki cen ubezpieczeń OC, nawet jeśli na ich koncie nie została zanotowana żadna szkoda. W tym roku za OC płacimy niemal połowę więcej, niż w roku ubiegłym. Powolne odchodzenie od tzw. cenowej wojny w ubezpieczeniach komunikacyjnych sprawiło, że ubezpieczyciele po raz pierwszy od wielu miesięcy odnotowali wzrost wartości składki z ubezpieczeń komunikacyjnych. Takim rezultatem chwali się UNIQA.

Podwyżki stawek umożliwiły towarzystwu ubezpieczeniowemu UNIQA zebrać przez 3 pierwsze miesiące tego roku ponad 89 mln zł z OC dla kierowców – to o 16% więcej niż przed rokiem. W AC natomiast zebrana składka sięgnęła 51,59 mln zł. To 23,5% wzrost względem roku ubiegłego. Odnotowane przez ubezpieczyciela wzrosty są efektem wyższej średniej składki za OC, ale także pozyskania nowych klientów. 

Prezes UNIQA, Andrzej Jarczyk mówi, że cieszą go duże wzrosty w ubezpieczeniach komunikacyjnych, gdyż świadczą one o słabnącej wojnie cenowej na rynku. Podkreśla także, że ubezpieczyciele w 2015 roku odnotowali najgorszy wynik techniczny w historii, a to z kolei wymusiło na nich zmianę strategii sprzedażowej. Prezes zakładu przyznaje także, że nie należy się spodziewać, że jest to całkowity koniec wojny cenowej. Bowiem efekty zabiegania o klientów poprzez zaniżanie cen wciąż są widoczne w ubezpieczeniach majątkowych.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Dlaczego warto ubezpieczyć dom?

Dlaczego warto ubezpieczyć dom?

Co zrobić, gdy nie mamy OC?

Co zrobić, gdy nie mamy OC?

Aviva podsumowała ubiegły rok

Aviva podsumowała ubiegły rok