UNIQA: podwyżki cen OC napędzają wzrost w „komunikacji”

W tym roku za OC płacimy niemal połowę więcej, niż w roku ubiegłym.

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 10.06.2016, w kategorii:

Wszyscy polscy kierowcy w ostatnich miesiącach mogli odczuć znaczne podwyżki cen ubezpieczeń OC, nawet jeśli na ich koncie nie została zanotowana żadna szkoda. W tym roku za OC płacimy niemal połowę więcej, niż w roku ubiegłym. Powolne odchodzenie od tzw. cenowej wojny w ubezpieczeniach komunikacyjnych sprawiło, że ubezpieczyciele po raz pierwszy od wielu miesięcy odnotowali wzrost wartości składki z ubezpieczeń komunikacyjnych. Takim rezultatem chwali się UNIQA.

Podwyżki stawek umożliwiły towarzystwu ubezpieczeniowemu UNIQA zebrać przez 3 pierwsze miesiące tego roku ponad 89 mln zł z OC dla kierowców – to o 16% więcej niż przed rokiem. W AC natomiast zebrana składka sięgnęła 51,59 mln zł. To 23,5% wzrost względem roku ubiegłego. Odnotowane przez ubezpieczyciela wzrosty są efektem wyższej średniej składki za OC, ale także pozyskania nowych klientów. 

Prezes UNIQA, Andrzej Jarczyk mówi, że cieszą go duże wzrosty w ubezpieczeniach komunikacyjnych, gdyż świadczą one o słabnącej wojnie cenowej na rynku. Podkreśla także, że ubezpieczyciele w 2015 roku odnotowali najgorszy wynik techniczny w historii, a to z kolei wymusiło na nich zmianę strategii sprzedażowej. Prezes zakładu przyznaje także, że nie należy się spodziewać, że jest to całkowity koniec wojny cenowej. Bowiem efekty zabiegania o klientów poprzez zaniżanie cen wciąż są widoczne w ubezpieczeniach majątkowych.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

LINK4: ubezpieczenie na wypadek skutków żywiołu, kradzieży i szkody całkowitej

LINK4: ubezpieczenie na wypadek skutków żywiołu, kradzieży i szkody całkowitej

Mówi się w branży…

Mówi się w branży…

Superpolisa zaprasza agentów do współpracy

Superpolisa zaprasza agentów do współpracy