UOKiK: Elektropolisy kontrolowane przez tajemniczego klienta.

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 02.05.2019, w kategorii:

Pracownicy UOKiK (Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów) działający na zasadzie tajemniczego klienta sprawdzili 16 sklepów z elektroniką w całej Polsce. Ważnym aspektem kontroli był czas jej wykonania. W sezonie przedświątecznym pod koniec ubiegłego roku 36 pracowników urzędu odwiedziło największe sklepy z elektroniką.

Jednym z elementów kontroli było sprawdzenie praktyk dotyczących ubezpieczeń sprzętu elektronicznego. UOKiK chciał przede wszystkim zweryfikować kwestie związane z dodatkowym ubezpieczeniem sprzętu, czyli tzw. przedłużoną gwarancją.

Zdarzają się sytuacje, że w warunkach tego rodzaju polis znajdują się różnorodne wyjątki, które nie zapewniają pełnej ochrony sprzętu, nawet mimo wcześniejszych zapewnień sprzedawcy.
W trakcie kontroli sprawdzano, czy sprzedawcy nie wymagali zakupu polis oraz jak wyglądał sposób informowania o ogólnych warunkach ubezpieczenia.  

Aktualnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie i analizę zgromadzonych materiałów.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Knf. Rynek ubezpieczeń w pierwszej połowie roku

Knf. Rynek ubezpieczeń w pierwszej połowie roku

OC dla kierowców wciąż tanie i drogie

OC dla kierowców wciąż tanie i drogie

Badanie techniczne a ubezpieczenie samochodu

Badanie techniczne a ubezpieczenie samochodu