Według AXA ubezpieczenia turystyczne są coraz popularniejsze

Coraz więcej z nas wie, jak kosztowne potrafi być leczenie za granicą i stara się przed tym zabezpieczyć.

Sylwia Woźniak Sylwia Woźniak
Opublikowano: 18.09.2015, w kategorii:

Jak podaje towarzystwo ubezpieczeń AXA ubezpieczenia turystyczne są przez Polaków coraz częściej kupowane, rośnie również zakres wybieranej przez nich ochrony.

 

Ubezpieczyciel przypomina, że zapowiedzi dobrego sezonu dla polis turystycznych pojawiały się już w czerwcu, gdy Mondial Assistance opublikował dane, z których wynikało, że 67% z 15 mln planujących wakacje Polaków zamierza się ubezpieczyć. Magdalena Oszczak, ekspertka AXA, zauważa, że rynek polis wyjazdowych szacuje się w Polsce na 300 mln zł, a obecnym trendem jest wyraźny wzrost sprzedaży tego produktu. Co istotne, oznacza to nie tylko większą liczbę ubezpieczonych, bo rośnie także finansowy zakres ochrony. O ile jeszcze przed kilkoma laty w portfelu zakładu ubezpieczeń AXA dominowała sprzedaż produktów z sumami ubezpieczenia na poziomie 10-20 tys. euro, o tyle teraz blisko 70% stanowią polisy z sumami przekraczającymi 30 tys. euro.

 

Przyczyną wzrostów w tym segmencie może być zmiana turystycznych zwyczajów Polaków, którzy coraz częściej przekonują się do samodzielnej organizacji urlopu w miejsce korzystania z oferty biur podróży. A to wymaga zadbania również o ochronę w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń za granicą. Wzrasta również nasza świadomość ubezpieczeniowa – coraz więcej z nas wie, jak kosztowne potrafi być leczenie za granicą i stara się zabezpieczyć przed koniecznością opłacania go z własnej kieszeni.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Ceny nie mogą wciąż spadać” – Rzeczpospolita

„Ceny nie mogą wciąż spadać” – Rzeczpospolita

Pozytywna ocena PZU w badaniu S&P Global Ratings

Pozytywna ocena PZU w badaniu S&P Global Ratings

Pora relaksu, czyli 5 śmiesznych reklam ubezpieczeniowych

Pora relaksu, czyli 5 śmiesznych reklam ubezpieczeniowych