Aktualności18 września 2015

Według AXA ubezpieczenia turystyczne są coraz popularniejsze

Jak podaje towarzystwo ubezpieczeń AXA ubezpieczenia turystyczne są przez Polaków coraz częściej kupowane, rośnie również zakres wybieranej przez nich ochrony.

 

Ubezpieczyciel przypomina, że zapowiedzi dobrego sezonu dla polis turystycznych pojawiały się już w czerwcu, gdy Mondial Assistance opublikował dane, z których wynikało, że 67% z 15 mln planujących wakacje Polaków zamierza się ubezpieczyć. Magdalena Oszczak, ekspertka AXA, zauważa, że rynek polis wyjazdowych szacuje się w Polsce na 300 mln zł, a obecnym trendem jest wyraźny wzrost sprzedaży tego produktu. Co istotne, oznacza to nie tylko większą liczbę ubezpieczonych, bo rośnie także finansowy zakres ochrony. O ile jeszcze przed kilkoma laty w portfelu zakładu ubezpieczeń AXA dominowała sprzedaż produktów z sumami ubezpieczenia na poziomie 10-20 tys. euro, o tyle teraz blisko 70% stanowią polisy z sumami przekraczającymi 30 tys. euro.

 

Przyczyną wzrostów w tym segmencie może być zmiana turystycznych zwyczajów Polaków, którzy coraz częściej przekonują się do samodzielnej organizacji urlopu w miejsce korzystania z oferty biur podróży. A to wymaga zadbania również o ochronę w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń za granicą. Wzrasta również nasza świadomość ubezpieczeniowa – coraz więcej z nas wie, jak kosztowne potrafi być leczenie za granicą i stara się zabezpieczyć przed koniecznością opłacania go z własnej kieszeni.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 26 października 2015

Raport „Kobiety w finansach”

Czytaj dalej
Aktualności 31 stycznia 2018

Nowa era w PZU

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę