Aktualności6 lipca 2017

Już ponad 2 mln Polaków ma ubezpieczenie zdrowotne

Z danych udostępnionych przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU) wynika, że w pierwszym kwartale tego roku liczba osób objętych ochroną w ramach prywatnych polis zdrowotnych przekroczyła 2 miliony. Rosnąca z kwartału na kwartał liczba ubezpieczonych oznacza, że Polacy widzą potrzebę inwestowania w prywatną opiekę medyczną.

Nie da się ukryć, że bezpośredni wpływ na wzrost zainteresowania polisami zdrowotnymi ma sytuacja w publicznej służbie zdrowia. Dorota M. Fal, doradca zarządu PIU, wyjaśnia, że Polacy widzą potrzebę i konieczność inwestowania w prywatną opiekę medyczną. Zdaniem Fal wynika to z niepewności spowodowanej niskimi nakładami finansowymi w publicznym systemie i planowanymi gruntownymi zmianami w publicznej opiece zdrowotnej (m.in. dotyczącymi finansowania szpitali). Przedstawicielka PIU zauważa również, że Polska przeznacza jedynie 4,5% PKB na zdrowie, co stawia nas na przedostatnim miejscu wśród krajów OECD. Wszystko to przekłada się na wzrost sprzedaży prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Jak podaje PIU, w I kw. tego roku liczba osób objętych ochroną w ramach prywatnych polis zdrowotnych przekroczyła 2 miliony. To o 27,61% więcej niż w pierwszych trzech miesiącach 2016 r.

Zdecydowana większość, bo aż 1557,7 tys. ubezpieczeń zdrowotnych to umowy grupowe. Najczęściej są one formą benefitu pozapłacowego, który z jednej strony jest korzyścią dla pracowników, gdyż ułatwia dostęp do świadczeń medycznych, z drugiej dla pracodawców – poprzez zmniejszenie absencji personelu.

Osoby posiadające prywatne ubezpieczenie zdrowotne mają ułatwiony i przyśpieszony dostęp do świadczeń medycznych. Zazwyczaj taka polisa zapewnia możliwość skorzystania z szeregu konsultacji medycznych, badań diagnostycznych oraz pomocy infolinii medycznej.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę