Aktualności29 maja 2015

Los PIU w rękach Rady Ministrów

Wiele wskazuje na to, że już niedługo zniesienie obligatoryjnej przynależności do Polskiej Izby Ubezpieczeniowej może stać się faktem. Ostateczne rozstrzygniecie w tej kwestii pozostawiono Radzie Ministrów.

Ostatni projekt ustawy o działalności ubezpieczeniowej przedłożony przez Ministerstwo Finansów zakłada zniesienie obligatoryjnego charakteru PIU. Stały Komitet Rady Ministrów przyjął akt i zarekomendował go Radzie Ministrów. W opinii resortu finansów PIU nie wywiązuje się z obowiązku prowadzenia baz danych zdarzeń i szkód, dlatego lepiej byłoby powierzyć ten obowiązek Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu.

PIU wyraża zdecydowany sprzeciw przeciwko zniesieniu obowiązkowego członkostwa zakładów ubezpieczeń i reasekuracji w samorządzie ubezpieczeniowym. Uważa, że może to znacząco osłabić rolę reprezentacji ubezpieczycieli oraz ograniczyć skalę podejmowanych działań.

Polska Izba Ubezpieczeń jest organizacją samorządu branżowego reprezentującą wszystkie zakłady ubezpieczeń działające w Polsce.

15606972_m
fot. Rada Ministrów otrzymała ostatni projekt ustawy.

Zrzesza ponad 60 firm (m.in. PZU. Warta, Compensa, InterRisk). Do jej zadań należy wspieranie ustawodawcy w zakresie kształtowania prawa asekuracyjnego. Izba prowadzi także działania mające na celu zwiększenie świadomości ubezpieczeniowej społeczeństwa oraz prowadzenie wielostronnego dialogu na rzecz rozwoju sektora ubezpieczeń. PIU działa od 1990 roku.

 

 

 

DW

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 15 stycznia 2018

PZU wchodzi na rynek Lloyd’s

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy