Aktualności24 września 2017

Mówi się w branży…

Nasza branża nie może ostatnio narzekać na nudę – ciągle budzący zainteresowanie opinii publicznej temat cen OC, likwidacja szkód po nawałnicach, nowa ustawa o dystrybucji ubezpieczeń… Dużo tematów, więc i sporo ciekawych komentarzy osób związanych z polskim rynkiem. Poniżej kilka wybranych wypowiedzi z mijającego miesiąca.

Towarzystwo ubezpieczeń Warta wprowadziło możliwość zgłoszenia szkody poprzez komunikator Messenger na Facebooku. Zgłoszenia obsługiwane są przez chatbota, który jest połączony z obsługą klienta ubezpieczyciela. Tak opisuje to Agnieszka Antol, kierująca Wydziałem Rozwoju i Utrzymania Systemów w Warcie:

Zgłoszenie jest w pełni zautomatyzowane dzięki zastosowaniu bota. Wskazuje on kolejne pytania i niezbędne informacje, podpowiada możliwe odpowiedzi. Na przykład przy pytaniu: czy pojazd był zaparkowany, pojawiają się pola: tak oraz nie. Usprawnia to i przyspiesza cały proces.

Źródło: RP

Radosław Różański, członek zarządu TUZ, na temat gotowości agentów do zmierzenia się ze zmianami, jakie przyniesie wejście w życie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń:

A niezależnie od wszystkich możliwych ustaw, wymagań, procedur i papierków, ubezpieczenie w Polsce cały czas sprzedaje przede wszystkim człowiek. I – pomimo wysiłków wielu różnych podmiotów – przez lata nic się w tym obszarze nie zmieniło. IDD też pozycji agenta ubezpieczeniowego nie podkopie. Ja osobiście mam wręcz nadzieję, że IDD pozycję agenta tylko wzmocni!

Źródło:RP

Aleksander Daszewski, radca prawny z Biura Rzecznika Finansowego, skomentował pomysł tej instytucji, polegający na powołaniu niezależnych rzeczoznawców do likwidacji szkód z OC:

Chcemy poprawić jakość likwidacji szkód z OC komunikacyjnego i stworzyć gwarancje dla obywateli, że otrzymają należne odszkodowanie bez konieczności długiego i kosztownego procesu sądowego.

Źródło: RP

Franz Fuchs, Dyrektor Generalny Vienna Insurance Group Polska, o dołączeniu prof. Marka Belki, byłego Prezesa Rady Ministrów i Prezesa Narodowego Banku Polskiego, do rad nadzorczych Compensa TU S.A. VIG, Compensa TU na Życie S.A. VIG i InterRisk TU S.A. VIG:

Jesteśmy bardzo dumni, że Pan Profesor podjął się współpracy z Grupą VIG jako członek rad nadzorczych trzech przynależących do niej polskich spółek. Z pewnością jego ogromne krajowe i międzynarodowe doświadczenie przyniesie znaczące korzyści dla Vienna Insurance Group. Ponadto wierzymy, że jego dogłębna znajomość sektora finansowego przyczyni się do realizacji przez polskie spółki założonych celów rozwojowych.

Źródło: Compensa

Polskiej Izby Ubezpieczeń proponuje stworzenie oraz wdrożenie kompleksowej strategii zmniejszenia wypadkowości na polskich drogach – Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2030 (Program BRD 2030). Cel: zmniejszenie śmiertelności do poziomu 2,7, czyli maksymalnie 1000 wypadków śmiertelnych rocznie. W tym kontekście J. Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU, przywołał kilka zagranicznych przykładów skutecznej poprawy bezpieczeństwa na drogach:

Wzorem może być dla nas przykład Portugalii i Słowacji, które w latach 90. prezentowały podobną lub gorszą sytuację na drogach, ale implementując odpowiednie rozwiązania znacznie poprawiły bezpieczeństwo swoich obywateli.

Źródło: PIU

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę