OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm) z coraz niższym tempem wzrostu sprzedaży

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 27.03.2019, w kategorii:

W 2018 roku po raz kolejny odnotowano wzrost wartości rynku ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów (OC ppm.). Jak wynika z analizy danych zawartych w sprawozdaniu z działalności Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) w ostatnim kwartale 2018 roku, tempo wzrostu jednak znacznie wyhamowało.

Opracowanie UFG może być podstawą do szacunków, że w 2018 roku 29 zakładów prowadzących działalność w Polsce uzbierało łącznie 15 332,9 mln zł składek brutto z OC ppm., co stanowi wzrost o 2,33% względem poprzedniego roku, kiedy suma ta wynosiła 14 983,53 mln zł. Dane ujęte w analizie potwierdzają wyraźne spowolnienie tempa wzrostu przychodów z obowiązkowych polis komunikacyjnych. Po pierwszych 3 kwartałach ubiegłego roku było ono na poziomie 3,14%, natomiast po pierwszym półroczu wynosiło aż 4,7%.

Pierwszą dziesiątkę największych towarzystw w dziale obowiązkowych polis komunikacyjnych tworzy kolejno: PZU SA z rocznym przypisem składki plasującej się na poziomie 4568,64 mln zł, TUiR Warta z wynikiem przypisuj składki 2773,15 mln zł oraz STU ERGO Hestia – 2329,89 mln zł. Następne miejsca zajmują: AXA Ubezpieczenia TUiR, Link4, Generali TU, Compensa TU, TUiR Allianz Polska, UNIQA TU i TUW „TUW”.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Majówka własnym autem za granicą

Majówka własnym autem za granicą

Polscy kierowcy problemem na europejskich drogach

Polscy kierowcy problemem na europejskich drogach

Mądra firma po szkodzie

Mądra firma po szkodzie