Aktualności18 października 2019

UFG: rośnie popularność bazy polis komunikacyjnych

Jak informuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG), liczba właścicieli aut, którzy sprawdzili w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych UFG historię swojego ubezpieczenia, wzrosła w ciągu roku aż o 80%.  Tylko do końca sierpnia br. aż 280 tys. właścicieli pojazdów sprawdziło informacje dostępne w bazie UFG. Ponad 42% zapytań pochodziło od trzydziestoletnich mężczyzn. 70% pobieranych danych dotyczy przebiegu OC i AC: nazwy wystawców polis (towarzystw ubezpieczeniowych), okresy ważności umów ubezpieczenia i numerów polis. Ponad 30% użytkowników sprawdza historię szkód.

Dostępność bazy UFG to efekt nowych funkcjonalności, pozwalających każdemu właścicielowi pojazdu w Polsce na pobranie elektronicznej historii ubezpieczenia oraz przepisu, zwalniającego z obowiązku wożenia przy sobie dokumentu potwierdzającego wykupienie OC. Od 1 października 2018 roku policja nie karze już mandatami kierowców, którzy nie mają przy sobie tego dokumentu, tylko sprawdza w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), czy posiada ważne ubezpieczenie OC.

Ponad rok temu UFG rozszerzył też zakres danych możliwych do pobrania online z bazy polis komunikacyjnych. Wcześniej można było uzyskać informacje o historii swojego ubezpieczenia OC za ostatnie 5 lat. Teraz można zrobić to za pełen okres ubezpieczenia oraz sprawdzić historię dla polis AC.

Korzystanie z bazy UFG jest bezpłatne. Fundusz przyznaje jednak, że zdarzają się sytuacje, w których OC nie jest widoczne w CEPiK-u, choć jednocześnie widnieje w bazie UFG. Najczęściej jest to spowodowane niezgodnością danych – po poprawieniu ich przez ubezpieczyciela, Fundusz przekazuje je ponownie do CEPiK-u.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 26 stycznia 2016

Standaryzacja zadośćuczynień

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy