Za OC płacimy niemal połowę więcej niż w 2015 r.

Już w 2015 roku można było obserwować skokowy, niekiedy nawet kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen obowiązkowego ubezpieczenia..

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 20.04.2016, w kategorii:

W dzisiejszym wydaniu „Faktu” ukazał się artykuł Jakuba Wołosowskiego zatytułowany „Drastyczne podwyżki OC”, w tekście wypowiada się ekspert Superpolisy.

W ostatnim czasie w mediach często mówi się o temacie ubezpieczeń komunikacyjnych, z szczególnym naciskiem na tematy związane z podwyżkami OC. W tym kontekście nasz ekspert miał okazję kolejny raz wypowiedzieć się poruszając wątek zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących m.in. sposobów likwidacji szkód oraz ustalania wysokości odszkodowań i świadczeń. Przedstawiciel Superpolisy wyjaśnia także, że za podwyżkami stoją złe wyniki finansowe ubezpieczycieli w tej dziedzinie.  

Na podstawie cyklicznie przeprowadzanych kalkulacji nasz ekspert wskazuje, że już w 2015 roku można było obserwować skokowy, niekiedy nawet kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen obowiązkowego ubezpieczenia dla posiadaczy pojazdów. Ekspert dodaje także, że należy się spodziewać dalszych podwyżek, których poziom ciężko jednak oszacować. W tej sytuacji jeszcze większego znaczenia nabiera szukanie oszczędności przez porównanie wszystkich dostępnych na rynku ofert OC. Można to zrobić w wygodny sposób korzystając z naszej internetowej porównywarki ubezpieczeń.

Cały artykuł przeczytać można na 7 stronie dzisiejszego wydania „Faktu”.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Czy sprzedaży ubezpieczeń nauczyć się może każdy?

Czy sprzedaży ubezpieczeń nauczyć się może każdy?

Ważne wydarzenia, które skłaniają do zakupu polisy

Ważne wydarzenia, które skłaniają do zakupu polisy

Pomoc ubezpieczyciela dla karnawałowego kierowcy

Pomoc ubezpieczyciela dla karnawałowego kierowcy