Za OC płacimy niemal połowę więcej niż w 2015 r.

Już w 2015 roku można było obserwować skokowy, niekiedy nawet kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen obowiązkowego ubezpieczenia..

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 20.04.2016, w kategorii:

W dzisiejszym wydaniu „Faktu” ukazał się artykuł Jakuba Wołosowskiego zatytułowany „Drastyczne podwyżki OC”, w tekście wypowiada się ekspert Superpolisy.

W ostatnim czasie w mediach często mówi się o temacie ubezpieczeń komunikacyjnych, z szczególnym naciskiem na tematy związane z podwyżkami OC. W tym kontekście nasz ekspert miał okazję kolejny raz wypowiedzieć się poruszając wątek zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących m.in. sposobów likwidacji szkód oraz ustalania wysokości odszkodowań i świadczeń. Przedstawiciel Superpolisy wyjaśnia także, że za podwyżkami stoją złe wyniki finansowe ubezpieczycieli w tej dziedzinie.  

Na podstawie cyklicznie przeprowadzanych kalkulacji nasz ekspert wskazuje, że już w 2015 roku można było obserwować skokowy, niekiedy nawet kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen obowiązkowego ubezpieczenia dla posiadaczy pojazdów. Ekspert dodaje także, że należy się spodziewać dalszych podwyżek, których poziom ciężko jednak oszacować. W tej sytuacji jeszcze większego znaczenia nabiera szukanie oszczędności przez porównanie wszystkich dostępnych na rynku ofert OC. Można to zrobić w wygodny sposób korzystając z naszej internetowej porównywarki ubezpieczeń.

Cały artykuł przeczytać można na 7 stronie dzisiejszego wydania „Faktu”.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Bardzo drogie OC w Gdańsku

Bardzo drogie OC w Gdańsku

Jaka jest najlepsza polisa na narty?

Jaka jest najlepsza polisa na narty?

Zwycięzcy konkursu wyłonieni!

Zwycięzcy konkursu wyłonieni!