Aktualności13 sierpnia 2015

Zjawiska pogodowe wyzwaniem dla ubezpieczycieli

Najpierw burze, ulewne deszcze i grad, a teraz wysokie temperatury. Wszystkie zjawiska pogodowe, które obserwujemy tego lata w Polsce nie pozostają bez wpływu na rynek ubezpieczeniowy. Tegoroczne klęski żywiołowe dały się we znaki ubezpieczycielom także w skali świata.

Zalania, podtopienia, huragan, grad to kaprysy pogody i trudna rzeczywistość, z którą zmagaliśmy się w ubiegłym miesiącu. O skutkach lipcowych nawałnic i szacowanych przez ubezpieczycieli stratach pisaliśmy tutaj. I choć działania sił przyrody nie można przewidzieć i wyeliminować, zawczasu wyposażyć się można w dobre ubezpieczenie mienia. Posiadacze takich polis, których dobytek życia ucierpiał w nawałnicach w ubiegłym miesiącu do ubezpieczycieli zgłosili kilkanaście tysięcy szkód. I choć łączna suma wypłaconych odszkodowań nie została jeszcze oszacowana, to już dziś wiadomo, że poszkodowani otrzymali rekompensatę, która pozwoliła im pokryć koszty koniecznych napraw.  

shutterstock_120401779
fot. Chroń swój dobytek polisą majątkową.

Nie tylko w Polsce, ale również w skali świata, w pierwszej połowie tego roku doszło do wielu klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka. Według wstępnych szacunków towarzystwa reasekuracyjnego Swiss Re, łączna wartość strat ekonomicznych z tego tytułu osiągnęła poziom 37 mld USD. Z czego 12,9 mld to szkody spowodowane przez katastrofy naturalne. Według danych największe zniszczenia przyniosły tegoroczne zimowe burze w Stanach Zjednoczonych i Europie. Najkosztowniejsza z nich spustoszyła w lutym północno-wschodnią część USA, powodując 1,8 mld USD ubezpieczonych strat. Natomiast trzęsienie ziemi, jakie w kwietniu i maju nawiedziły Nepal, spowodowały straty ekonomiczne szacowane na ponad 5 mld USD. Zaledwie ok. 160 mln USD to straty ubezpieczone. Kurt Karl, główny ekonomista Swiss Re, podkreśla, że tragiczne wydarzenia, takie jak trzęsienie ziemi w Nepalu, przypominają o użyteczności ubezpieczenia.

 

DW

 

Rate this post

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 21 sierpnia 2015

Kara za brak OC nieunikniona

Czytaj dalej
Aktualności 24 kwietnia 2018

Order Finansowy dla Generali

Czytaj dalej
Aktualności 13 czerwca 2017

Braku OC tak łatwo nie ukryjesz

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę