Aktualności13 sierpnia 2015

Zjawiska pogodowe wyzwaniem dla ubezpieczycieli

Najpierw burze, ulewne deszcze i grad, a teraz wysokie temperatury. Wszystkie zjawiska pogodowe, które obserwujemy tego lata w Polsce nie pozostają bez wpływu na rynek ubezpieczeniowy. Tegoroczne klęski żywiołowe dały się we znaki ubezpieczycielom także w skali świata.

Zalania, podtopienia, huragan, grad to kaprysy pogody i trudna rzeczywistość, z którą zmagaliśmy się w ubiegłym miesiącu. O skutkach lipcowych nawałnic i szacowanych przez ubezpieczycieli stratach pisaliśmy tutaj. I choć działania sił przyrody nie można przewidzieć i wyeliminować, zawczasu wyposażyć się można w dobre ubezpieczenie mienia. Posiadacze takich polis, których dobytek życia ucierpiał w nawałnicach w ubiegłym miesiącu do ubezpieczycieli zgłosili kilkanaście tysięcy szkód. I choć łączna suma wypłaconych odszkodowań nie została jeszcze oszacowana, to już dziś wiadomo, że poszkodowani otrzymali rekompensatę, która pozwoliła im pokryć koszty koniecznych napraw.  

shutterstock_120401779
fot. Chroń swój dobytek polisą majątkową.

Nie tylko w Polsce, ale również w skali świata, w pierwszej połowie tego roku doszło do wielu klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka. Według wstępnych szacunków towarzystwa reasekuracyjnego Swiss Re, łączna wartość strat ekonomicznych z tego tytułu osiągnęła poziom 37 mld USD. Z czego 12,9 mld to szkody spowodowane przez katastrofy naturalne. Według danych największe zniszczenia przyniosły tegoroczne zimowe burze w Stanach Zjednoczonych i Europie. Najkosztowniejsza z nich spustoszyła w lutym północno-wschodnią część USA, powodując 1,8 mld USD ubezpieczonych strat. Natomiast trzęsienie ziemi, jakie w kwietniu i maju nawiedziły Nepal, spowodowały straty ekonomiczne szacowane na ponad 5 mld USD. Zaledwie ok. 160 mln USD to straty ubezpieczone. Kurt Karl, główny ekonomista Swiss Re, podkreśla, że tragiczne wydarzenia, takie jak trzęsienie ziemi w Nepalu, przypominają o użyteczności ubezpieczenia.

 

DW

 

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 23 grudnia 2019

Media o nas – grudzień 2019

Czytaj dalej
Aktualności 21 grudnia 2017

Mówi się w branży…

Czytaj dalej
Aktualności 16 listopada 2015

Terroryzm, a ubezpieczenia

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę